Çay fiyatlarına rekor zam! Tüm market etiketleri sil baştan yeniden güncelleniyor

Çay fiyatlarına rekor zam! Tüm market etiketleri sil baştan yeniden güncelleniyor

Çaykur tüm çay çeşitlerine rekor zam yaptı. Gelen ve gelecek olan zamlar sadece çay fiyatları ile sınırlı değil. Tüm market ürünlerine büyük biraz zam geldiği açıklanırken etiket fiyatları sil baştan yeniden güncellenmeye başladı.

Yaklaşık 2 milyar TL’nin üzerinde zarar açıklayan ÇAYKUR, bugün tüm çay çeşitlerine büyük ir oranda zam yaptığı açıklandı. 1’inci tur seçimleri öncesinde yüzde 100 zam yapmayı planlayan Çaykur, seçimlerin 2’inci tura kalması ile zam oranlarını yüzde 30’a geri çekti.

Çay fiyatlarına bugün gelen zam sonrasında zincir marketlerde ki etiketler yeniden güncellenmeye başlarken kahve fiyatlarına da çok büyük bir zam yapıldı. 2,25 TL’den satılan 3 in 1 Nescafe 4 TL’ye çıktı. Gelen zamlar ve gelecek zamlar sadece çay-kahve ile sınırlı değil.

Bugün sigaraya 10 TL zam geleceği belirtildi. Ardından benzin ve motorine 0,77 TL zam yapıldı. Buna ilaveten sektör kaynakları, artan maliyetlerden dolayı tüm market ürünlerine yüzde 25 ile yüzde 60 arasında zam yapılacağı ve bunun için market elemanlarının etiket değiştirme mesailerine kalabileceğini belirtti.

Şu anda zincir marketlerde 51,95 TL’ye satılan Çaykur 500 gr Altınbaş siyah çayın bu hafta sonuna kadar 67-70 TL’ye kadar çıkması bekleniyor. Ki, birçok market raflarından Çaykur marka çay çeşitlerini bugün kaldırdığı, sınırlı sayıda koyduğu görüldü.