Çelik: ''Cenazelerle ilgili duyarlılığımız en üst noktada''

Çelik: ''Cenazelerle ilgili duyarlılığımız en üst noktada''

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları;

''HDP'NİN DUYARLILIKLA İLGİSİ YOK''

Basında HDP'nin sözcülerinin sürekli olarak gündeme getirdikleri Cizre hassasiyetini sizinle paylaştım. Bize hangi ihbar gelirse gereken hassasiyetleri gösteriyoruz. Yaralılar varsa kimliğini ne olursa olsun girişimlerde bulunuyoruz. Fakat HDP'nin yaralılardan bahsedip o binadan yaralılar çıkmamasına karşın katliam dilini kullanmalarının duyarlılıkla ilgisi olmadığını düşünüyoruz.

"CENAZELERLE İLGİLİ DUYARLILIĞIMIZ EN ÜST NOKTADA"

Cenazelerle ilgili duyarlılığımız en üst noktadadır. Bütün yaralıların sağlık hizmeti alması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. HDP'nin görüldüğü gibi cenaze siyasetini teröriste kordon açmak gibi bir amacı olduğunu görüyoruz.

''TARİHİ BİR İKİYÜZLÜLÜKTÜR''

Türkiye tarihe geçeeck bir duyarlılık sergiliyor. Malesef taleplerimiz karşılık bulmadı. Ne maddi ne manevi Türkiye bir destek görmedi. Son zamanlarda belli bir maddi destek konuşuldu. BM'nin Türkiye'ye 'sınırını aç' çağrısını hayretle karşılıyoruz. Tarihe geçecek bir ikiyüzlülük politikası yürütülüyor.

ABD İLE PYD GERGİNLİĞİ

Türkiye bugünlerde karşı karşıya kaldığı Suriye kaynaklı sorunlarda müttefiklerinden destek istemesi çok normaldir. Bu bahsedilen PYD-YPG'nin Türkiye'ye dönük düşmanca tutumları mevcuttur. Bunlar uyarılmışlardır ancak buna rağmen tutumlarını değiştirmemişlerdir. Türkiye'nin terör örgütü olarak tanımladığı yapılara müttefiğimizin terör örgütü olarak görmemesi tamamen hayal kırıklığıdır. Bu konudaki hassasiyetimizin başta ABD ve diğer müttefiklerimiz de bilmelidir.

(Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç'nı açıklamalarıyla ilgili) AK Parti geleneğinde muhalefetleşme yoktur. Kendileri de AK Parti geleneğinden gelmektedirler.Eleştiriler katkı sağlar ama şahsi değerlendirme yanlış. Zıt görüş çıkabilir ama karar alınınca arkasında durulur. Bazı açıklamalar AK Parti geleneğine uymuyor.

ERDOĞAN-GÜL GÖRÜŞMESİ

11. Cumhurbaşkanı Sayın Gül ile Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan arasındaki görüşme normaldir. Sayın Gül'ün önerileri de olabilir. Ülkenin meseleleri değerlendirilir. Biz bunu bir kriz olarak görmüyoruz.

LAVROV'UN SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞTİR

Lavrov'un açıklamalarının son kullanma tarihi geçmiştir. Türkiye'ye karşı kara propaganda unsurudur. Türkiye DAEŞ'i terör örgütü olarak tanımlamıştır. Rusya şimdiye kadar DAEŞ'e göstermelik operasyon dışında müdahalede bulunmamıştır.

ABD'NİN PYD'YE DESTEĞİ

PYD, Fırat'ın Batısına geçmesi halinde Türkiye'nin nasıl davranacağını biliyor. Türkiye'nin bununla ilgili hazırlıkları da vardır. Bölgede etki yarattıklarını düşünmeleri sadece bir hayaldir. Sadece sahada yuvarlanan bir futbol topu gibi yönlendirilmektedir.

TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKLİLERİ

Daha önce de söylediğimiz gibi İsrail Gazze'ye olan tutumunu değiştirir, ablukayı kaldırır, özür ve tazminat şartlarını yerine getirirse ilişkilerimi normalleşecektir. Batı Şeria'daki, Gazze'deki yasa dışı faaliyetleri kınamıştık yine kınıyoruz. Domates ulaştırılamıyor Gazze'ye.

Zaman zaman konuşuluyor, Lazkiye'de rejim, Kuzey'de Kürt, ortada Arap devleti diye. Bu bölge için çok tehlikelidir. Aynı zamanda bunu arzulayan devletlerin başkentleri için de tehlikelidir.

CHP'NİN PYD KARARSIZLIĞI

CHP Milletvekili Türkiye'nin PYD'ye neden düşmanlık yaptığını anlamıyoruz diyor. Sayın Kılıçdaroğlu da PYD terör örgütüdür ve Türkiye neden PYD'ye yardım ediyor diyor. Açıkçası ilkokul seviyesinde bir diplomasi dersi almaları gerekiyor.