CHP'li Nazlıaka ihraç istemiyle disipline sevk edildi!

CHP'li Nazlıaka ihraç istemiyle disipline sevk edildi!

CHP Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka'nın ihraç istemiyle toplandı. Nazlıaka tedbirli olarak ihraç talebiyle YDK'ya sevk edildi.

CHP Parti Meclisi, Meclis'te Atatürk resminin indirildiği iddialarıyla ilgili, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'yı "partiden kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti.

TOPLANTI ÖNCESİ YAŞANANLAR

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki toplantıya, Nazlıaka  da katıldı. YDK'ya gidip gitmeyeceğine ilişkin kapalı oylamanın yapıldığı sırada  toplantıdan çıkan Nazlıaka, gazetecilere açıklamada bulundu. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, hemen hemen herkesin söz alarak  görüşlerini dile getirdiğini belirten Nazlıaka, şöyle devam etti:

OLAY İSMİM KADAR GERÇEK AMA...

 "İsim açıklamam konusunda çok yoğun bir baskı yapıldı. İsim  açıklamadığım takdirde, bu konunun inanılırlığı konusunda bir sorgulama yapıldı.  Şunu bilmenizi isterim; Bu olay, ismimin Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçek.  Ancak olayın daha sonrasında basına servis edilişi ve basında işleniş biçimiyle  yön değiştirmesi, maalesef algısal boyutuyla, gerçekleştirilen olay arasında  fersah fersah fark yaratmıştır. Yani olay olmuştur. Ama bunu yapan arkadaşımız,  bir Atatürk düşmanlığı amacıyla bunu gerçekleştirmemiştir. CHP, kurucu iradeye,  liderine, bağımsızlığın kurucusu, Cumhuriyet'in mimarı olan Gazi Mustafa Kemal  Atatürk'e bağlıdır. Tüm milletvekillerimiz de bu bağlılığı devam ettirmektedir."

CHP İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

 İletişim sorunu nedeniyle bir kar tanesinin büyüyerek, kocaman bir  çığa dönüştüğünü ifade eden Nazlıaka, "Ben, CHP'nin böyle bir çığın altında  ezilmesini istemem. Ancak bu olayın iyi yönetilememiş olmasının, tamamıyla benim  üzerime yüklenmesini de doğru bulmuyorum. Kişinin ismini açıklamamam, kişiyi  korumakla ilgili değil, ilkesel bir duruştur. Bu ilkesel duruşlar belki bugün  anlaşılmayabilir ama tarih bu ilkesel duruşları değerlendirecektir" diye konuştu. Nazlıaka, üyeliği koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğini  belirterek, partililerle arasında koparılmaz bir bağ olduğunu kaydetti.