CHP'li o isim AK Parti'ye geçti

CHP'li o isim AK Parti'ye geçti

CHP Antalya Büyükşehir ve Kepez Belediye Meclis üyesi Süleyman Acar, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, geçmiş dönemlerde ve eğitim hayatında Türkiye'nin milli değerleri olgusu çizgisinde farklı siyasi görevlerde bulunarak, Türkiye siyasetine katkı sağlamaya çalıştığını belirtti.

Vatandaşlara hizmet edebilmek için CHP'den 2014 yerel seçimlerinde meclis üyesi aday adayı olduğunu hatırlatan Acar, şunları kaydetti:

"Seçim sonrası hemşehrilerimin desteği ile büyükşehir ve Kepez belediye meclis üyeliği görevine geldim. Geçmiş iki yıllık sürede milli değerlerimiz ile sorunu olmayan her yurttaşımıza kapılarımı açtım. 'Siyasetin temel olgusu hizmettir' felsefesinden yola çıkarak, Antalyamıza hizmet konusunda elimden geleni yapmaya çalıştım. Ancak, yerel bir siyasetçi olsam da, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir yurttaş olarak, Selçuklu ve Osmanlı'dan kalan milli miras ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler felsefesinde olan birisi olup, mensubu olduğum siyasi partinin ulusal izlediği siyaset, şahsımı son derece rahatsız etmektedir. "

Acar, kendisi için olmazsa olmaz bu değerlere ters düşen anlayış nedeniyle bağlı olduğu siyasi kurumu değerlendirmek zorunda bıraktığını belirterek, "CHP'de gördüğüm en büyük yanlış kendi değerlerine sahip çıkamayan bir genel merkez yapısı ve daha da elim bir durum olan milli değerlerimizin çizgisinden tamamıyla çıkmasıdır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi ve komşu ülkeleri ilgilendiren, devletin terör örgütü olarak ilan ettiği PYD'ye, CHP Genel Başkanının "O örgüt Vatanını kurtarmak isteyen bir oluşumdur, PYD terör örgütü değildir" ifadesinin kabul edilemez olduğunun altını çizen Acar, şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkan Yardımcısının ve bir CHP milletvekilinin masum insanları hunharca katleden teröristin cenazesine katılarak, siyasi emelleri uğruna, ülke bütünlüğünü tehdit eden unsurları hiçe saymalarıdır. Son zamanlarda da, yıllarca doğusundan, batısına güneyinden, kuzeyine tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet olgusunu hazmedemeyen iç ve dış düşmanlara açıkça destek veren, meclis içinde grubu bulunan malum siyasi partiye, CHP'nin destek verici nitelikteki açıklamaları, benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. İşte tüm bu unsurları değerlendirdiğimde, verdiğim karar, mensubu bulunduğum CHP'den istifa olmuştur. Bundan sonraki siyasi yaşamıma, dünyaya bakış açımı tam anlamıyla temsil eden Ak Parti'de devam etme kararı aldım. Aynı şevk ve azimle ülkemize, ilimize ve ilçemize hizmet edeceğimi belirtmek isterim."