CHP'li Özlem Çerçioğlu ile Hablemitoğlu suikastı zanlısı Levent Göktaş arasında bir GARİP İLİŞKİ

CHP'li Özlem Çerçioğlu ile Hablemitoğlu suikastı zanlısı Levent Göktaş arasında bir GARİP İLİŞKİ

Necip Hablemitoğlu suikastının zanlısı olarak hakkında yakalama kararı bulunurken Bulgaristan’da ortaya çıkan Levent Göktaş’ın Özlem Çerçioğlu’nun avukatı olduğu ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne aydınlatma direği ve yazılım sattığı ortaya çıktı.

Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yazar Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002 günü evinin önünde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesine dair yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan iddianamede suikastın baş sorumlusu olarak gösterilen emekli Albay Levent Göktaş’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun avukatı olduğu, Göktaş’ın Çerçioğlu’nun başında bulunduğu Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne elektrik direği ve yazılım sattığı ortaya çıktı.

Hakkında çıkarılan yakalama kararı kapsamında İnterpol tarafından Bulgaristan’da yakalanan ve geçtiğimiz günlerde Bulgaristan mahkemeleri tarafından ev hapsi kararı verilen Hablemitoğlu iddianamesinin bir numaralı sanığı emekli Albay Levent Göktaş’ın, Aydın 1. Noterliğinden 25367 yevmiye numarasıyla 6 Kasım 2018’de çıkarılan vekaletle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun avukatlığını üstlendiği öğrenilirken, biri 11 Ekim 2018 olmak üzere 3 farklı ihale ile şirketi üzerinden Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne aydınlatma direği direği sattığı ortaya çıktı.

levent-goktas-mlg-kurulus-1-kopya-2-001.jpglevent-goktas-mlg-kurulus-2-kopya-2.jpg

AVAZTÜRK’ün ulaştığı belgelere göre; Hablemitoğlu iddianamesinin sanığı emekli Albay Levent Göktaş, sahibi olduğu MLG Teknoloji A.Ş üzerinden 26 Eylül 2018 tarihinde 2018/462450 hale kayıt numarasıyla yapılan Pazarlık Usulü (21 f) ihale yoluyla Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne, 192 bin 350 TL bedelle Aydınlatma Direği satmış.

levent-goktas-elektrik-diregi1-kopya.jpg

Göktaş, aldığı bu ihaleden yaklaşık 45 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun vekaletini alırken, Çerçioğlu’nun avukatlığını yaparken ilki 11 Aralık 2019 günü yapılan 2019/643138 ihale kayıt numarasıyla yapılan 285 bin TL’lik, ikincisi ise 23 Kasım 2020 günü 2020/625063 ihale kayıt numarasıyla yapılan 258 bin 750 TL’lik iki ihale daha almış. Bu ihalelerin de Pazarlık Usulü (21f) olması ve tek geçerli teklifle sonuçlandığı görüldü.

levent-goktas-elektrik-diregi-kopya.jpg

 

levent-goktas-elektrik-diregi3-kopya.jpg

YAZILIM İHALESİ DE ALMIŞ

Hablemitoğlu soruşturmasının firari zanlısı Levent Göktaş’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Özlem Çerçioğlu ile ilk teması ise bir yazılım ihalesi ile 27 Mart 2018’de gerçekleştiği görüldü.

AVAZTÜRK’ün ulaştığı EKAP belgelerine göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Destek Hizmetleri Dairesi tarafından yapılan 2018/198629 ihale kayıt numarasıyla 27 Mart 2018 günü gerçekleştirdiği Coğrafi Tabanlı Veri Toplama Yazılım Alımı ihalesini 179 bin 800 TL bedelle Levent Göktş’ın sahibi olduğu MLG Teknoloji A.Ş firması almış.

levent-goktas-cografi-tabanli-bilgi-toplama.jpg

Pazarlık Usulü yapılan ihalede teklif sayısının 2 olduğu, Levent Göktaş’ın firmasının yaklaşık maliyetten cüzi bir kırım yaparak ihaleyi aldığı görülüyor.

Öte yandan, Göktaş'ın vekaleti olmasına karşın Çerçioğlu'nun yargılandığı davalarda hiçbir duruşmaya katılmadığı da öğrenildi.

AVAZTÜRK Özel Haber