CHP'li vekiller Bayrampaşa teröristlerini böyle savunmuş!

CHP'li vekiller Bayrampaşa teröristlerini böyle savunmuş!

Bugün Bayrampaşa'da 2 DHKP-C üyesi kadın teröristler çevik kuvvete saldırdı. Operasyonun ardından kimlikleri açıklanan 2 kadın terörist hakkında şok bir ayrıntı ortaya çıktı.

Bayrampaşa'da güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunan teröristlerden biri olan Berna Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan olduğu 14 Mart 2010 tarihinde Roman vatandaşlarla buluşma etkinliğinde bir pankart açarak "Parasız eğitim istiyoruz, alacağız" pankartı açan ve o tarihte terör örgütü üyeliğinden tutuklu yargılandığı ortaya çıktı.

2012 yılında Davanın sonucunun açıklamasının ardından CHP'li vekiller Gürsel Tekin ve Şafak Pavey'in Berna Yılmaz adlı DHKP-C üyesi teröriste destek mesajlarının verildiği görüldü.

Bugünlerde PKK'lı teröristlerin cenazelerine katılan, HDP ile omuz omuza veren CHP'li vekillerin bu tweetleri sosyal medya kullanıcıları tarafından 'şaşırmadık' yorumları yapıldı.

CUMHURİYET GAZETESİ DE DESTEK ÇIKMIŞ!

Her fırsatta teröristlerin sözcülüğü üstlenen Cumhuriyet Gazetesi Berna Yılmaz adlı teröristin cezaevindeyken gönderdiği mektubu gazetesinde yayınladı.

Sabah