Cizre'de Türk bayrağı çekildi

Cizre'de Türk bayrağı çekildi

Cizre'de, Cudi mahallesinde bulunan bir otelin teras katındaki direğe Türk bayrağı çekildi.

Cizre'de 14 Aralık günü, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için konulan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Asker ve polisin bugüne kadar sürdürdüğü operasyonlarda çatışmaların yoğun olduğu Yafes, Sur ve Nur mahallelerindeki hendek, barikat ve teröristlerden tamamen temizlendi. Ancak Cudi Mahallesi’ndeki tuzaklanmış barikat ve hendeklerin bir kısmı hala duruyor. Cudi Mahallesi’ne hakim tepelere konuşlanan tanklar, sık sık mahallede tespit edilen hedeflere top atışına devam ediyor.

O BİNANIN ÇEVRESİNDE SİLAH SESLERİ

Cudi Mahallesi’nde, bodrum katında yaralıların bulunduğu belirtilen evin çevresinden bugün de silah ve patlama sesleri yükseldi. Cudi Mahallesi de tuzaklanmış hendek ve barikatların yüzde 90’ından fazlasının imha edilerek temizlendiği, ancak hala bitmediği ve bazı evlerde hala PKK’lıların olduğu belirtiliyor.

BİR MAHALLEYE TÜRK BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Cudi mahallesinde bulunan bir otelin teras katındaki direğe ise Türk bayrağı çekildi. Jandarma komando ve özel harekat polisinden oluşan yaklaşık 5 bin güvenlik görevlisi, tuzaklı hendek ve barikatlardan temizlenen Yafes, Sur ve Nur ile birlikte, Dağkapı, Alibey, Dicle ve Şah mahallelerindeki evlerde arama yapıyor. Bu arada yaklaşık 2 aydan bu yana toplanmayan çöpler, ilçe merkezindeki sokak aralarında yığın oluşturmaya başladı. Toplanamayan çöpler bulaşıcı hastalıklara neden olabileceğinden korkuluyor. Cizre’de açık bir fırın hizmet verirken, vatandaşların gıda ihtiyaçlarını gidermesi için de bir marketin saat 08.00 ile 12.00 saatleri arasında açık kalmasına izin veriliyor