Cizre'deki operasyonlar birkaç gün içerisinde bitecek

Cizre'deki operasyonlar birkaç gün içerisinde bitecek

İçişleri Bakanı Ala, terör örgütüne yönelik operasyonlara ilişkin, "Cizre'de birkaç gün içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Sur'da belki bir iki hafta alabilir. Ama orada da yüzde 85-90'lara geldi" dedi.

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala,Sınır güvenliği ve göçmen sorununa ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yeni birim kurulacağını söyledi.

Ala terör örgütüne yönelik operasyonlara ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Cizre'de birkaç gün içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Sur'da belki bir iki hafta alabilir. Ama orada da yüzde 85-90'lara geldi" dedi.

Çatışma bölgelerine ambulans gitmiyor iddiları ile ilgili "gönderilen bütün ambulanslara ateş açıldı. 53 gündür sokağa çıkma yasağı uygulandı. Oralarda zararlar karşılanacak. Tamamen temizlenen hendek çukur yüzde 99'a ulaştı. Terörle mücadeleyi sekteye uğratmak için kurgu yapılmış o da ortaya çıktı" şeklinde konuştu.

Bakan Ala, teröristlerin olduğu  bina ile ilgili ise  "O bir algı yönetimi. Bir bina yok ki orada. 80 ila 100 bina var. Terör örgütünün önemli isimleri orada var. Önemli bir mesafe katledildi. 2 olsa ne olacak sonuçta oraları yaşanmaz hale getiren bu işin ele başları orada. Onun için de çok fazla ses çıkararak belki bunu durdurabilir miyiz diye düşünüyorlar. Bunu durdurmanın tek yolu var, kendilerine oy veren vatandaşlara karşı sorumluluklarını yerine getirecekler. Çukurları dolduracaklar, bomba düzeneklerini ortadan kaldıracaklar ve sorun bitecek" ifadelerini kullandı.