Cizre'nin 99.5'i halledildi!

Cizre'nin 99.5'i halledildi!

İçişleri Bakanı Efkan Ala, ‘terörle mücadelede’ önemli mesafeler katedildiğini söyleyerek 'Cizre'nin yüzde 99,5'i halledilmiş durumda' dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi tarihi belediye binasında ziyaret eden Ala, ‘terörle mücadelede’ çok önemli mesafeler katedildiğini belirterek, "Cizre'de yüzde 99, hatta daha da üst seviyede bertaraf etme, çukurları, barikatları, bombalı tuzakları imha seviyesini söylüyorum. Bunların yüzde 99,5'i halledilmiş durumda. Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanlar orada" dedi.

Ala, terörle mücadelede çok önemli mesafeler katedildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Vatandaşa zarar vermeden, vatandaşla terörist ayrımını kesin olarak yaparak, operasyonların sonuçlandırılması çalışmaları devam ediyor. Sur'da da aynı şekilde çok önemli mesafeler katedildi. Orada da olabilecek en kısa sürede sonuçlandırma çalışmaları devam ediyor. Tabii bu konularda öngörülemeyen olaylarla karşılaşmak mümkün. Hesap bazen uymayabilir çünkü sahada bire bir göğüs göğüse arkadaşlarımız mücadele ediyor. Bunun nedeni de vatandaşlara zarar vermeden meseleyi çözmek, tamamen teröristle vatandaşı ayırmak. Bu bakımdan bazen vatandaşın aklına 'Neden uzun sürüyor?' gibi bir soru geçebilir. Tabii sokağa çıkma yasakları da vatandaşa zarar vermeden meseleyi çözmek içindir."