Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralel çete unsurları kamudan hızla temizlenmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralel çete unsurları kamudan hızla temizlenmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamlara hitaben konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ilçesinin tüm mahallelerini, muhtarlarını, insanlarını tanımayan kaymakamlar sadece evrak kaymakamlarıdır. İnsanı ihmal etmeyeceksiniz. Asıl mesele insandır. İnsan olmazsa kamu görevlisi nedir ki? Bir an olsun ne için o görevde bulunduğumuzu aklımızdan çıkarmayacağız” dedi.

“Parlamentoya girmek istiyorsun giriyorsun, daha ne istiyorsun?” diye soran Erdoğan “Dert, bizi bölmek, parçalamak. Bu devlet içinde Türkiye Cumhuriyeti devleti haricinde başka devlet olamaz” dedi.

Erdoğan, “bölücü terör örgütü ülkemizin Güneydoğusu'nda her türlü ahlaksızlığı kullanarak yer edinmeye çalışıyor. Örgütün güdümündeki partiye mensup belediyeler de tamamen örgütün hizmetine girmiş durumda. Kaymakamlar kendilerine verilen yetkiyi kullanarak belediyelerin yol açtıkları boşluğu doldurmalıdır. Güven tesisinin ardından zarar gören yerleşim yerleri yeniden yapılandırılmalıdır” ifadelerini de kullandı.

“Paralel ihanet çetesinin ülkemize verdiği zararı, bize en büyük husumeti besleyen büyük ülkeler bile vermemiştir” diyen Erdoğan, “korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler. Paralel çeteye karşı da aynı şekilde mücadele edilecektir. Bu yapının unsurları kamudan hızla temizlenmeli” dedi ve şunları söyledi;

Paralel yapıyla mücadele çalışmalarımız gerek MGK gerekse DDK aracılığıyla yakından takip edilmektedir. Şu anda bana bağlı çalışan Devlet Denetleme Kurumu’nun en öncelikli görevi budur. Bu konu tamamen devletin güvenliği meselesidir. Burada herhangi bir ihmali, yanlışı olan hak ettiği cezayı görecektir. Sizlerden paralel yapılanmayla ilgili çalışmaları daha dikkatli ve kararlı bir şekilde yürütmenizi istiyorum. İstediğiniz anda özel kalemimi telefonla arayıp, bu bilgileri verebilirsiniz. Çünkü bizzat kendim takip ediyorum.