Davutoğlu'ndan önemli Suriye mesaisi!

Davutoğlu'ndan önemli Suriye mesaisi!

İstanbul Dolmabahçe Ofisi'nde Suriye konulu iki önemli isim ağırlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Halit Hoca ve Suriye eski Başbakanı Riyad Farid Al Hicab ile Suriye'de BM kararı sonrasındaki sürece dair önemli bir görüşme g

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Halit Hoca ve Suriye eski Başbakanı Riyad Farid Al Hicab ile Dolmabahçe ofiste görüşme gerçekleştirdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; BM Güvenlik Konseyi'nce kabul edilen 2254 sayılı karar çerçevesinde yapılacak müzakere sürecinde Türkiye'nin  Suriye muhalefetine güçlü desteğini yinelendi. Davutoğlu, önümüzdeki süreçte muhalefetin zayıflatılması çabalarına karşı birlik ve kararlılık göstermeleri tavsiyesinde bulundu.

Suriye halkının Esad rejimine ve destekçilerine karşı haklarının müdafaasında, Türkiye'nin  ve Türkiye halkının  desteğini güçlü şekilde sürdüreceğini vurgulandı. Riyad Al  Hicab ve Halit Hoca, ülkemizin Suriye halkına devam eden desteğinin şükranla karşılandığını belirtti.