Denizli şehidini 10 bin kişiyle uğurladı

Denizli şehidini 10 bin kişiyle uğurladı

Hatay'ın Suriye sınırında şehit edilen Mustafa Uyğun bugün Denizli'den son yolculuğuna uğurlandı.

Hatay'ın Yayladığı ilçesinde kimi iddialara göre kaçakçılar kimi iddialara göre ise El Nusra tarafından şehit edilen Sözleşmeli Er Mustafa Uyğun'un uçakla memleketi Denizli'ye gönderilen cenazesini karşılamak üzere, ailesi, yakınları ve Denizliller, Çardak Havaalanı'na geldi. Uyğun'un cenazesini ayakta duramayan annesi Keban Uyğun'un tekerli sandalyeyle karşıladı. Ayrıca baba Cevdet Uyğun ile nişanlısı Burcu Yolcu da cenazeyi karşılamaya geldi. Şehit Uyğun'un yakınları gözyaşını tutamadı. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla Denizli'ye getirilen şehit Uyğun' için, Delikliçınar Yeni Camii'nde askeri tören düzenlendi.

10 BİN KİŞİ KATILDI

İkindide kılınan cenaze namazına; eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile siyasi parti temsilcileri, askeri yetkililer ve 10 bin Denizlili katıldı. Aydın Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murak Kırkaya, baba Cevdet Uyğun'a taziyelerini iletti.

NİŞANLISI GÖZYAŞINI TUTAMADI

Namazdan önce musalla taşına konan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna; annesi Keban Uyğun ve babası Cevdet Uyğun sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Er Uyğun'un iki ay önce nişanlandığı Burcu Yolcu da tabutuna sarılarak fotoğrafını öptüğü Uyğun'un arkasından "canım" diyerek ağladı.

Denizli Müftüsü Mehmet Aşık'ın helallik isteyip cenaze namazını kıldırmasının ardından şehit Uyğun'un Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında top arabasına taşındı. Bu sırada "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Her Türk asker doğar" ve "Şehidim hakkını helal et bize" sloganları atıldı. Top arabasının geçişi sırasında Atatürk Caddesi'nde toplanan ve balkonlara çıkan yüzlerce Denizlili gözyaşını tutamadı. Şehit Uyğun, ilçeyle aynı isme sahip Pamukkale Mahallesi'nin mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun şehit ailesini telefonla arayarak başsağlığı dileğini ilettiği öğrenildi.