DİKKAT! Kahvehaneleri tarama provokasyonu devrede!

DİKKAT! Kahvehaneleri tarama provokasyonu devrede!

Avaztürk Haber Müdürü Arzu Erdoğral, İstanbul'da bazı kahvehanelere yönelik saldırılar sonrası provokasyonun yeni adını yazdı.

Türkiye’yi büyük bir kaosun içerisine sokmak için her türlü yöntem denenmeye devam ediyor. Bu çerçevede birkaç gündür yaşanan saldırılar (İstanbul Kanarya’da bir kahvehane, Eyüp'te "Büyük Osmanlı Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği ve son olarak da Sultangazi'de yine bir kahvehane) 1980 öncesi yaşananları akla getirdi.

10 Ağustos 1978 tarihinde Ankara Balgat'ta, bazı kahvehaneler taranmış 5 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Bu olay ile ilgili ise 1980'de idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun asılmadan saatler önce ifade verdiği ve o ifadede “Benim de karıştığım Balgat olayı Abdullah Çatlı’nın emriyle gerçekleştirildi” dediği öne sürülmüştü.

Can Dündar ve Celal Kazdağlı’nın yazdığı “Ergenekon Devlet İçinde Devlet” adlı kitapta da bu olaydan bahsedilmişti. Kitapta Türkiye’yi 12 Eylül’e götüren süreçte Abbdullah Çatlı gibi isimlerin olduğundan ve devlet tarafından kullanıldıklarından bahsediliyor. Bu bilgilerin ise devletin resmi raporlarında yer aldığı vurgulanıyor.

12 Eylül’e giden süreçte yaşanan olaylardan birinin de Balgat Katliamı olduğu, bazı itiraflara dayandırılarak Abdullah Çatlı’nın Ülkücü Gençlik Derneği Şube Başkanı olduğu dönemin “kahvehane taramaları dönemi” olarak adlandırılabileceğinin söylendiği ve Balgat katliamının da o döneme denk geldiği ifade ediliyor.

Kitapta ayrıca Mustafa Pehlivanoğlu’nun sözde ifadelerine yer verilirken Pehlivanoğlu'nun Balgat olayına karıştığını itiraf ettiğini yazıyor.

Ancak ne var ki böyle bir ifade resmi raporlarda olsa da gerçekte kimler tarafından yazılmış olabileceği ise bahse konu bile değil!

Öyle ya Balgat katliamı davasında mahkum olup idam edilen Pehlivanoğlu, olayın olduğu zamanda babası ve arkadaşları ile evlerinin orada Teravih namazını bekliyordu.

Bunu söyleyense birçok tanık ve rahmetli babası Ahmet Necmi Pevlivanoğlu…

Ama ne fayda! Herşey tezgahlanmış ve senaryo yazılmıştı. Kahvehanelere yapılan baskınlarda kullanılan silahların Dev-Sol'un hücre evinden çıkması da işe yaramamıştı.

YAZININ DEVAMINI BU LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ

http://www.avazturk.com/yazar-kahvehaneleri-tarama-provokasyonu-devrede-61.html