Elazığlı komutan Putin'e meydan okudu

Elazığlı komutan Putin'e meydan okudu

Düşen Rus uçağının pilotunu vuran Elazığlı komutan, kendisini arayan Rusya'ya meydan okudu..

Düşürülen Rus uçağının pilotunu vurduğu gerekçesiyle Ruslar tarafından aranan Elazığlı Alparslan Çelik, Rusya'ya ağır şekilde yüklenerek, "Attığınız o bombaların hesabı sorulacaktır" dedi.

Suriye'de ordu güçleri, Rus hava desteği altında Lazkiye'nin kuzeyindeki stratejik Türkmendağı bölgesinde, muhaliflerin kontrolündeki son yerleşim olan Rabia kasabasını da önceki gün kontrol altına aldı. Rus yayın organları, 24 Kasım 2015'te Türk jetlerince düşürülen SU-24 uçağının paraşütle atlayan pilotu Oleg Peşkov'u vuran Elazığlı Alparslan Çelik ve grubunun bölgede olduğunu, intikam alınacağını yazdı.

Bu gelişme üzerine Alparslan Çelik de yeni açıklamalarda bulundu ve "O bombaların bedeli size ödetilecek diyerek Rusya'ya meydan okudu.

İşte o açıklamalar;

"Rus Diplomat ve televizyonlarının özellikle ismime vurgu yapmaları Türkiye'de oluşan Türkmen Dağı algısıyla başa çıkamayacakları korkusuydu. Gerek kendi ulusal basınlarında gerek Türkiye'deki işbirlikçileri vasıtasıyla şahsıma vurgu yapmaları aslında binlerce Alparslan'ın bu davayı sahiplenmelerinden korktuklarını göstermektedir.

Bunu günlerce basınlarında detaylı bilgilerle anlatmaları, olayı milli bir davaya büründürüp şahsımdan alacakları intikamı düşürülen uçağın intikamı olabileceği algısını oluşturmaya çalışmaktır. Olay zincirleri bence böyle okunmaktadır.

"O BOMBALARIN BEDELİ SİZE ÖDETİLECEKTİR"

Şimdi sizin aracılığınızla önce Rusya'nın yerli kalemşör tetikçilerine ve Rus devletine şunu duyurmak istiyorum;

Türkmen Dağında ve Suriye'nin diğer mazlum bölgelerinde yüzlerce masumun kanına girerek kan kusturduğunuz o bombaların bedeli bugün olmasa yarın size ödetilecektir. Allah’ın inayetiyle bombalarınızın üstümü örten toz ve dumanlarıyla yetinebildim, şimdiye kadar şehit olmak nasip olmadı. Şunu bilin ki bugün belki Türkmen Dağı'nda, yarın belki Suriye'nin herhangi bölgesinde, öbür gün belki Kırım'da veya kanlı elinizin değdiği herhangi bir mazlum coğrafyada hep karşılaşacağız. Siz bedenimin değil ideallerimin korkusundasınız. Sizin tasmalı köpekleriniz tarihi vakalardan dem vurmaktalarmış. Size 4 Ağustos 1922 tarihini ödev veriyorum. Yer Tacikistan, Çeğen. Bu tarihin intikamını inşallah Türkmen Dağında alacağız.

"ANLAYAMADIĞINIZ ŞEY TÜRK'ÜN İMANI"

Rus’un ve haçlı artıklarının anlamadığı, ders almaktan bıkmadığı bir şey var oda Türk'ün imanı. Biz Kanije müdafi Gazi Osman Paşanın oğlunu cephede öne sürmekten çekinmediği ruhla büyüdük. 93 Harbinde Anadolu'dan gelecek yün çorapları aylarca bekleyen Mehmet’in beklemesiyle cephelerde bekledik.

"UN VE BULGURLA FÜZELERE DUVAR ÖRÜLMEZ"

Elbette savaş bölgesinde her şey zaruri ihtiyaçtır ve mazlum milletimiz sesini çıkarmadan her zorluğa sabretmiş, dualarını Devlet ve milletimizden hiçbir zaman eksik etmemiştir.

Ancak devamlı bölge hakkında, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ileri karakolu ' ve 'Akdeniz’in Çanakkale’si' vurgusu yapmamıza rağmen düşmanın teknolojik donanımı karşısında güçlendirilememişizdir. Malumunuzdur ki, elbiseler kurşun geçirmez değildir. Un ve bulgurla füzelere duvar örülmez ve çadırlar Rus uçaklarından atılan bombalara sığınak olamaz.

Bütün Türkmen gruplarla birlikte omuz omuza verdiğimiz şanlı mücadele 'Birlik' duygu ve eylemimizin ilk meyvesi oldu. Şimdi durum ciddi ve vahim görünebilir lakin uzun zamanda bütün tecrübelerimiz haklı mücadelemizi zafere ulaştıracaktır. Türk basınından ricam dışarıdan maaşlı kalemşor tetikçilerin amacı belli yaptıkları haberleri kopyalayıp yapıştırmaktan ziyade bu konuda algı oluşturmaya yönelmeleridir. Bugün pyd taşeronluğunda oluşturulmak istenen koridorun ilk günlerinde oluşturdukları algının yüzde birini Türkmeneli'ne yöneltmeleridir ki, Sonra kurulacak vicdan mahkemelerinde ceza indirimine vakıf olabilsinler. Bu toprakları bölmeyi yeni bir devlet kurmayı Türkmen varlığını bitirmeyi hayal edenlerin hayallerini bile onlara zindan edeceğiz."

haber7