Emniyet 'canlı bomba' iddasını açıkladı

Emniyet 'canlı bomba' iddasını açıkladı

İstanbul'da sabah saatlerinde tesettürlü bir erkek şahıs ihbarı alan polis alarma geçmişti. Emniyet bu haberin asılsız olduğunu söyledi.

ŞÜPHELİ BİR KİŞİYE RASTLANMADI

"Bağcılar'da tesettürlü bir erkeğin şüpheli şekilde dolaştığına" yönelik polise yapılan ihbar üzerine yürütülen çalışmalarda şüpheli bir kişiye rastlanmadı.

VATANDAŞLAR PANİĞE SEVK EDİLMEK İSTENİYOR

Emniyet yetkilileri, asılsız ihbarlar ve sosyal medyadaki paylaşımlarla vatandaşların paniğe sevk edilmek istendiğini kaydetti.

Polise, "Bağcılar'da tesettürlü bir erkeğin şüpheli şekilde dolaştığına" yönelik bulunulan ihbar üzerine yapılan çalışmalarda şüpheli bir kişiye rastlanmadı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, 155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, Bağcılar'da yaklaşık bir saat önce tesettürlü bir kişiyi gördüğünü, bu kişinin yüzündeki bezin düşmesi üzerine bıyıklı bir erkek olduğunu fark ettiğini söyledi.

İhbarın Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesinin ardından polis ekipleri, bölgede çalışma yaptı. Çalışmalarda, ihbarda belirtilen şüpheli şahsa rastlanmadı.

Bu arada, bazı internet sitelerinde, "tesettürlü ve yüzü kapalı bir kişinin Bağcılar'da dolaştığı, yüzündeki tesettür düşünce bıyıklı olduğunun ortaya çıktığı, canlı bomba olma ihtimalinin bulunduğu" haberleri yer aldı.

AA muhabirinin görüştüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, internet sitelerindeki "canlı bomba" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Yetkililer, son günlerde bu tür haberlerle kaos oluşturulması ve vatandaşların paniğe sevk edilmesinin amaçlandığını kaydetti.