Erdoğan: Leyla Zana yeminini yapmadan görüşme olmaz!

Erdoğan: Leyla Zana yeminini yapmadan görüşme olmaz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Cuma Namazı sonrası soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cenevre görüşmeleri ile ilgili “Ilımlı muhalifler katılmama kararı verdi, öncelikle ateşkesin sağlanması lazım” dedi.

Cizre'de ambulans gönderilmediği iddiası ile ilgili soruya da Erdoğan “Ambulans gönderilmediği haberi yalan. Orada sürekli olarak ambulans var” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine bir soru üzerine "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi hareket ediyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette" şeklinde konuştu.

Erdoğan, Leyla Zana ile görüşmesi konusuyla ilgili ise “Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok” ifadelerini kullandı.