Erdoğan, 'müjdeyi verdi!'

Erdoğan, 'müjdeyi verdi!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Başkanı Vattara ile ortak açıklama yaptı.

İki ülke millî marşlarının çalınmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tören kıtasını selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Vattara, tokalaşarak basına verdikleri fotoğrafın ardından baş başa görüşmeye geçti. Görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Bu ziyaret tarihi bir öneme sahip. Birçok istişarede bulunduk. İmzalar atıldı çifte verilendirmeleri önlemek için, yatırımların karşılıklı teşviki için, savunma sanayi işbirliği anlaşmasını imzaladık. Sağlık ve tıp bilimleri alanında anlaşma imzaladık. Dışişleri Bakanlığı arasında işbirliği yapılması mutabakata varıldı.

CHP'NİN ANAYASA TUTUMU

CHP'nin tutumu üzerinde fazla konuşmaya gerek yok zaten CHP Anayasa Mutabakat Komisyonu'ndan çekilmedi mi? Belki Meclis Başkanımızın son mektubu onlarda farklı bir düşünce meydana getirmiş olabilir."

SURİYE'DE ATEŞKES

Ateşkes konusunda birçok kırılma olabilir demiştik. Suriye'nin bütününde bir ateşkes söz konusu değil. Temennim bunun genele yayıldığını görelim. Suriye'nin genelinde ateşkes yoktur, saldırılar devam etmektedir.

VATTARA: TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİ HERKES İÇİN ÖNEMLİ

"Türk şirketlerinin yatırım yapması için gerekli ortamı oluşturduk. Özellikle vergi ve karşılıklı yatırımlar konusunda önemli anlaşmalar yaptık. Devletimiz, Türkiye'nin güçlü bir ticaret ortağıdır.

Hükümetimiz ve Türk yatırımcılar yeni ortak projeler gerçekleştirecek, Fildişi Sahili vatandaşları için istihdam yaratacaklar

Uluslarası güvenlik konularını ele aldık. Terörizme karşı mücadelenin başarıyla ilerlemesi çin görüştük. Türkiye'nin güvenliği herkes için önemli"