Erdoğan’a 'Acem uşağı' diyen doktor hâlâ görevde

Erdoğan’a 'Acem uşağı' diyen doktor hâlâ görevde

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniğinde Klinik Şefi olan Dr. Fikri Ak’ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 17-25 Aralık darbe girişiminin yaşandığı günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, “Hırsız, Acem uşağı, vatan

PARALEL YAPI TARAFINDAN KORUNUYOR

Ak’ın her hangi bir akademik unvanı ve yabancı dil bilgisi olmamasına rağmen paralel yapı tarafından klinik şefi yapıldığı ve yıllardır korunduğu belirtiliyor. Ayrıca Ak’ın görevini kötüye kullanarak performansa dayalı döner sermaye gelirlerinden haksız yere menfaat elde ettiği, çalışmadığı yerlerden puan alarak usulsüzlükler yaptığı ifade ediliyor. Ayrıca hastane çalışanlarına baskı yaparak mobing uyguladığı, hükümet yanlısı doktorlara karşı da hakaret ettiği öğrenildi. Aynı klinikte görev yapan Dr. Gürdal Orhan, bulunduğu kurumda yaşanan skandalı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve hastane yönetimine mektup yazarak bildirdi. Hastane yönetiminin açık açık paralel yapıyı savunan ve söylemleriyle mesai arkadaşlarına FETÖ propagandası yapan Ak’a yönelik bir soruşturma başlatmadığı kaydediliyor.

HASTANE PERSONELİ ŞİKAYETÇİ

Gazetemize konuşan hastane personeli, Dr. Ak hakkında, “Bu hastanede herkes bilir ki Dr. Fikri Ak paralelcidir. Kuzey Irak’a Fetullah Gülen’in okullarına götürdüğü doktorlar olmuştur. 17 - 25 Aralık sürecinde açık açık hiç çekinmeden bize, ‘Tayyip Erdoğan, hırsız, Acem uşağı, vatan haini, hakkında birçok kaset var, kendisi ve çocukları yüklü miktarda paralarla kaçacak’ demiştir. Paralel yapının bütün söylem ve eylemlerini Dr. Fikri Ak’ta görüyoruz” ifadelerini kullandılar. Hakkındaki iddialarla ilgili telefonla aradığımız Dr. Fikri Ak, sorularımıza cevap vermek yerine, Hocası Gülen gibi gazetemize beddua etti. “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyeceksiniz?” sorumuza Ak, “Gelip gördünüz mü? Sorularınıza cevap vermek zorunda mıyım? Allah bunun hesabını sorar. Size hakkımı helal etmiyorum. Allah hepinizi bildiği gibi yapsın. Suç olmadan suçlayanın da Allah bin bir sefer cezasını versin” diyerek beddua etti.

Yeni Akit Gazetesi