FETÖ’nün kabusu Vali ‘Coş’tu yine!

FETÖ’nün kabusu Vali ‘Coş’tu yine!

Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelede en ön safta yer alan mülki amirlerden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş, son hamlesiyle örgütü çıldırtacak. Vali Coş, yurtdışına kaçma ihtimali olan FETÖ Kumpasından şüpheli savcı Mehmet Berk'in pasaportunu iptal ettir

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkan Aziz Yıldırım’ın da içinde bulunduğu spor camiasının kimi isimlerine yönelik şike soruşturmasını yöneten savcı Mehmet Berk’in yurtdışı çıkış yasağı olmasına rağmen teslim etmediği ve yapılan tebligatı da teslim almadığı yeşil pasaportu iptal edildi.

TALİMAT FETÖ’NÜN KABUSU VALİ COŞ VERDİ

Görev yaptığı illerde FETÖ ve PKK dahil terör yapılarına göz açtırmayan, bu nedenle de örgütlerin hedefi haline gelen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Fetullahçı Terör Örgütü Kumpası olduğu ortaya şike soruşturmasının savcısı Mehmet Berk’in pasaportuna el koyması için emniyete talimat verdi.

Yapılan araştırmada Berk’in Hususi Damgalı Pasaport (Yeşil Pasaport) taşıdığı, yeniden görülen bütün sanıkların berat ettiği şike davasından 21 gün önce, 18.09.2015 tarihinde emniyete başvurarak pasaportunu yenilettiği tespit edildi. 14 Ocak 2016’da Berk’in ikametine giden polisler yeşil pasaportunu iade etmesini istedi.

DİRENİNCE VALİ COŞ’UN TALİMATIYLA PASAPORT İPTAL EDİLDİ

Savcı Berk’in pasaportu teslim etmeyip, tebligatı da imzalamaması üzerine “kayıp-çalıntı”işlemi yapılmasına karar verildi. Firar olasılığına karşı pasaportun iptal edildiği belirtildi.