Gökçek: 'Bilmeden yaptım aldatıldım pişmanım'

Gökçek: 'Bilmeden yaptım aldatıldım pişmanım'

Ahmet Hakan'a konuşan Melih Gökçek, Gülen cemaatine zamanında yaptıkları bağışlar adına pişman olduğunu söyledi.

Hürriyet gazetesine röportaj veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç'la yaşadıkları gerginlik sonrası 'parsel parsel' polemiği için konuştu.

CEMAAT’E VERİLEN PARSELLER.. BU NEDENLER PİŞMANMISINIZ?

MELİH GÖKÇEK: Tabii pişmanım. Pişmanım ama ben yaptığım işin hayır işi olduğuna inanıyorum. Karşındakinin yanlışlığını bilmeden ona yardım etmek aldatılmış olmaktır. Ama bu durum aslında onların kendilerini aldatmasıdır. Allah katında aldatamaz ki! Ben Allah rızası için yardım ediyorum. Onlar da Allah rızası için diyorlardı ama şahısları için suiistimal etmişler. Hesabını Allah’a verecekler.

ŞAHISLARINA DA MI ALMIŞLAR?

MELİH GÖKÇEK: Evet... Şahıslarına alanlar da var maalesef. Bu benim tespitim. Daha sonra o gözle baktığım zaman şahısları için de alanlar olduğunu biliyorum. İspat et dersen çok zor ama olduğunu biliyorum.

NASIL OLUYOR BU İŞ?

MELİH GÖKÇEK: Biz adama hayır işi için veriyoruz ama o hayır işini başka iş için suiistimal ediyor.

BÜLEN ARINÇ'LA İLGİLİ KANAATLERİMİ SÖYLEDİM

BÜLENT Arınç yaptığı açıklamalarla bir süre önce yeniden gündem oldu. Cumhurbaşkanı ile polemik yaşadı. Ne diyorsunuz bu konuda?

MELİH GÖKÇEK: Ben Bülent Arınç ile ilgili kanaatlerimi hiç kimse konuşmazken söyledim. Artık konuşmam. Başbakan’a verilmiş bir sözüm var. “Arınç’la ilgili konuşmayacağım” dedim. O sözümü tutuyorum.