Güneydoğunun teröristlerden temizlenme operasyonlarını destekliyoruz

Güneydoğunun teröristlerden temizlenme operasyonlarını destekliyoruz

ASDER ve ASSAM tarafından yapılan açıklamada “Güneydoğunun teröristlerden temizlenme operasyonlarını destekliyoruz” denildi.

Adaleti Savunanlar Derneği  (ASDER) ve Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği   (ASSAM) yayınladığı basıl bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

Sınırlarımızın ötesinde teşkil edilip, eğitilip, donatılarak beslenen ve ülkemize sokulan, beyinleri Uluslararası güçlere satılmış , eli kanlı PKK terör örgütü ve yandaşları şehirlerde barikatlar kurarak, hendekler kazarak sözde özyönetim ilan ettikleri bölgelerde yaşayan halkın hayatını çekilmez hale getirmiştir. Bölge insanı mağdur edilerek evlerini terk etmek zorunda bırakılmış ve bir çoğu bölgeden farklı illere taşınmıştır.

Bölgeye; nefret, kan, gözyaşı ve ölümden başka hiçbir şey getirmeyen, sözde haklarını savunduklarını beyan ettikleri Kürt halkının kahır ekseriyetinin    desteğini alamayan HDP ve PKK’ ya en ufak bir söz söylemeyen, milletinin milli ve manevi değerlerinden yoksun sözde bir takım aydın geçinen akademisyenler; Devletimizin emniyet güçleri, canları pahasına, masum halkımızın hak ve hukukunu korumak, bölgede kamu düzenini yeniden tesis etmek adına adeta kılı kırk yararcasına son derece dikkatli bir şekilde operasyonlarına devam ederken, utanmadan devletimizi katliam yapmakla suçlamaktadırlar.

Bir fotoğraf makinesi hassasiyetiyle sadece gördüklerini yorumlamaları ve halkın önünü açacak projeleri ortaya koyması gereken bu sözde akademisyenlerin asılsız beyanatları, emniyet güçlerimizin moralini bozmaya, operasyonlarda gösterilen azim ve kararlılığı kırmaya, birlik ve beraberliğini bozmaya yöneliktir. Lakin bu uğraşları akim kalacaktır.

Milletin bağrından çıkan ve TSK'lerinde vazife yaparken, ülkenin milli ve manevi değerlerine savaş açan terör örgütü ile amansız mücadeleye girişen biz emekli askerler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız.

Biz ASDER ve ASSAM olarak  kamu düzeninin sağlanmasına, bölgeye huzur ve asayiş getirmesine yönelik olarak yapılan operasyonların devamından yanayız. Ayrıca devletimizin bekasını tehdit eden terör örgütüyle yapılan bu haklı mücadelesinde  Devletimizin, Milletimizin, Hükümetimizin Silahlı Kuvvetlerimiz ile Güvenlik Güçlerimizin sonuna kadar yanındayız ve olmaya devam edeceğiz.

Özellikle 28 Şubat sürecinde, sadece dindar olmaları sebebiyle TSK'lerinden tasfiye edilen veya emekli edilmek zorunda bırakılan subay ve astsubayların kurduğu bir dernek olan ASDER; daima hakkı üstün tutarak milletinin yanında, adaleti savunmaya devam edecektir.