Gürsel Tekin için asıl büyük tehlike 'rafta'/ÖZEL HABER

Gürsel Tekin için asıl büyük tehlike 'rafta'/ÖZEL HABER

ÖZEL HABER- CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle düzenlenen fezleke, Tekin için zor günleri de beraberinde getirebilir. Bilindiği gibi Tekin’in, Yargıtay’da içi boşaltılarak 2011 seçiml

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hazırlanan fezleke, Tekin için kabusa dönüşebilir.

Tekin’in, ilgili fezleke ile dokunulmazlığının kaldırılması durumunda, 2011 Milletvekilleri seçimi öncesinde, Yargıtay safhasında “içindeki önemli evraklar kimliği belirsiz kişilerce çalındığı için” karar verilemeyen ve 2011 seçimleri sonrasında milletvekili dokunulmazlığıyla rafa kaldırılan dosyasındaki yargılama da kaldığı yerden devam edecek.

Bilindiği gibi, Gürsel Tekin hakkında, 2009 yılında resmi evrakta sahtecilik suçundan dava açılmış, Tekin bu davadan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Gürsel Tekin, Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin “resmi evrakta sahtecilik” suçundan verdiği bu cezayı temyiz etmiş, dosyanın temyiz incelemesi öncesinde Yargıtay’da içinin boşaltıldığı ve ilgili daire tarafından dosyanın tamamlanması için yeniden yerel mahkemeye gönderildiği ortaya çıkmıştı. Gürsel Tekin de bu süreçte CHP’den milletvekili seçilmiş, yargılama dosyası da dokunulmazlık zırhıyla rafa kaldırılmıştı.

TEKİN CEZAEVİNE GİREBİLİR VEKİLLİĞİ DÜŞEBİLİR

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’le ilgili hazırlanan fezlekenin TBMM’de kabul edilmesi ve Tekin’in dokunulmazlığının kaldırılması durumunda, hakkında verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasının Yargıtay’da onanabileceği ve Tekin’in hem cezaevine girebileceği hem de milletvekilliğini kaybedebileceği belirtildi.

ZİHNİ ÇAKIR ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Gürsel Tekin’le ilgili yürüyen yargı sürecindeki bu skandalı ise, o dönem bir internet sitesinde köşe yazarlığı yapan AVAZTÜRK Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır ortaya çıkarmıştı. Çakır, yazdığı yazıda Tekin’in Yargıtay’da bekleyen dosyasının içinin boşaltıldığını kaleme almış, Tekin de Çakır için iftira gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Zihni Çakır için açtığı soruşturma sonucunda Çakır’ın iddialarının doğru olduğu ve Tekin’in dosyasının içinin Çakır’ın yazısında anlattığı şekilde boşaltıldığı anlaşılmış ve farklı bir soruşturma açılmıştı.

Ancak açılan bu soruşturmanın, o dönem yargıda hakim olan Fetullahçılar tarafından kapatıldığı kuşkuları dillendirilmişti.

AVAZTURK.COM