Hakkımızda

27 Aralık 2015 günü yayına başlayan AVAZTÜRK.COM olarak;

Her türlü etnik, mezhepsel ve kültürel farklılığı bir kenara bırakıp ve hatta bir zenginlik aracına dönüştürüp bu ülke bu ülkenin 1000 yıllık kardeşlik hukukunu yeniden tesis etmek isteyen ‘aklın’ çığlığı olmayı, bu yönde hayalleri olan kitlenin ‘başkaldırısının’ işaret fişeği olmayı bir misyon kabul ediyoruz.

Tuzakların, desiselerin, ihanetlerin bu ülke ve bu millet üzerine kabus gibi çöktüğü bir noktada, AVAZTÜRK olarak bizim tarafsız kalma gibi bir lüksümüzün olmadığını, olamayacağını, her şeyden önce Allah’ın bizi taraf yarattığını, Hakk’ın yanında Batıl’ın karşısında taraf yarattığını, bizim de Hak’kın yanında Batıl’ın karşısında taraf olacağımızı açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz.

Tarafsızlık, ortada olma gibi hamaset edebiyatının arkasına asla sığınmayacak, “orta yollu çizgi" diye adlandırılan çizgisizliği reddedeceğiz.

Yaslandığımız tek güç önce Allah (C.C.) sonra milletin ta kendisidir. Rabbimizin ve milletimizin dışında hiç bir güce ram etmeyecek, kalemimizi güç dengelerine göre eğip bükmeyeceğiz.

Sancak’ta, Yeni Pazar’da, Prizren’de, Gümilcine’de, Kırcaali’de, Anadolu’da, Bakü’de, Kerkük’te, Halep’te, Bayır Bucak’ta, Kabil’de, Bingazi’de, Tebriz’de, Mogadişu’da, Kahire’de ve de bu merkezler nezdinde, ideallerimizin sığdığı her yerde ve her bucakta uyanacak büyük heyecanın itici gücü olacağız. 

Elbette işimizin zor yolumuzun uzun olduğunun bilincindeyiz. Ancak şuna da inanıyoruz ki; Hakk yolunda yürütülen mücadelenin yardımcısı Allah’tır.

Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. AMİN.