Hammond'dan yerinde tespit: Anladığı tek dil kuvvet

Hammond'dan yerinde tespit: Anladığı tek dil kuvvet

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, Rusya Devlet Başkanı Putin'le ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, YPG'nin Esad ve Rus güçleriyle iş birliğinden rahatsız olduklarını açıkladı. Rusya'yı sert bir dille eleştiren Hammond, 'Putin sadece kuvvetten anlar. Ayağa kalkmamız ve sesimizi yükseltmemiz gerekiyor' dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında milletvekillerinin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin, İngiltere'de de terör örgütü kabul edilen PKK ile Suriye'li Kürt gruplar arasındaki bağlantılardan rahatsız olduğunu belirten Hammond, "Biz de son haftalarda Suriye Kürt güçleri, Suriye rejimi ve Rus Hava Kuvvetleri arasındaki koordinasyona dair çok rahatsız edici kanıtlar gördük. Bu da bizi Kürtlerin bütün bu olup bitenlerdeki rolü ile ilgili olarak kaygılandırıyor" diye konuştu.

Putin'in anladığı tek dil kuvvet

Rusya'ya uygulanan yaptırımlar ile ilgili bir soruya da Hammond, "Şu anda Rusya'ya taviz veya geri adım sinyali göndermenin zamanı değil. Bay Putin'in anladığı tek dil kuvvet ve korkarım ki meydan okumadır. Suriye'de gördüğümüz ölçekte kabul edilmez davranışlar ortaya konulduğunda, ayağa kalkmamız ve sesimizi yükseltmemiz gerekir" yanıtını verdi.