1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. İftiraların amacı İHL’lerin yükselişini engellemek!
İftiraların amacı İHL’lerin yükselişini engellemek!

İftiraların amacı İHL’lerin yükselişini engellemek!

Ensar Vakfı ile ilişkisi bulunmadığı halde kurumlar üzerinden kabulü mümkün olmayan tecavüz suçlaması ile ilgili başlatılan karalama kampanyasını AVAZTÜRK Haber Müdürü Arzu Erdoğral ile konuşan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı İsmihan

A+A-

Öncelikle görüşümü belirtmeliyim ki tecavüz gibi bir alçaklığı gerçekleştiren kim olursa olsun son gördüğü yer darağacı olmalıdır. Ama tabi ki son günlerde gündeme getirilen ve “Türkiye; tecavüz, taciz bataklığında!” şeklinde başlıklarla verilen haberlerde amaç böyle bir alçaklığı yapanın en ağır cezayı alması değil İslam’a saldırmak ve FETÖ kurumlarını iyi göstermek gibi amaçlara hizmet ediyor.

Karaman’da bir öğretmenin tutuklanmasıyla sonuçlanan cinsel saldırı iddiasının üzerinden kısa süre geçtikten sonra Nazilli ve Susurluk'tan da tecavüz haberlerinin geldiği, Susurluk'ta ise 17 yaşındaki lise öğrencisine 19 kişinin tecavüz edip videoya kaydettiği gündeme getirildi.

Tüm bu aşağılık suçları da Karaman’a bağladılar. Çünkü hedefte Ensar Vakfı ve İHL’ler vardı.

Konuyla ilgili olarak görüştüğüm ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı İsmihan Şimşek ile amaçlanın ne olduğunu ve yapılması gerekenleri konuştuk…

BU İFTİRALARI ATANLARIN AMACI İHL’LERİN YÜKSELİŞİNİ ENGELLEMEK

-Ensar ve Kaimder üzerinden kabulü mümkün olmayan bir hadise ile tüm vakıfları, dernekleri, İHL'leri imamları ve din öğretmenlerini hedefe koydular. Böylesine bir alçaklığı İslam ile bağdaştırma çabaları ile ilgili söyleyecekleriniz ne olur?

Ensar Vakfı da, İmam Hatipler de bugün ortaya çıkmış kurumlar değildir. İmam Hatiplerin 100 yıllık bir geçmişi, Ensar Vakfı'nın ise 37 yıllık bir tecrübesi var. Şimdi sormak istiyorum; Bugüne kadar bu millete hiç bir zararı dokunmamış, tersine toplumu ileriye taşıyarak iyi yönde dönüştürmüş İmam Hatip Mezunları Derneklerinin ve vakıfların şimdi mi kirli yönleri ortaya çıktı?

Yaşadığımız süreç gündemin neden bu yönde değiştirilmek istendiğini ayan beyan ortaya koysa da bu iftiralara sessiz kalmamak gerektiğini düşünüyorum. Müslümanların sosyal ve kültürel kenetlenmesini vakıf ve dernekler kuvvetlendirmiştir. Bu kenetlenme ve yükselişten rahatsız olanlar, İmam Hatiplerin yeniden yükselişini imamlara, öğretmenlere daha da önemlisi İslam dininin kendisine saldırarak engellemeye çalışıyor.

KARALAMA KAMPANYASI DAHA DA ÇOK BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ SAĞLAR

-Peki, bu konuda çocuklarının dindar yetiştirmek isteyen ailelere neler söylersiniz?

Karaman'da yaşanan olayın Ensar Vakfı ile hiç bir ilgisinin olmadığı ortaya çıktı fakat Allah korusun bir ilgisi olsaydı da bu, bir kişi yüzünden bütün bir camianın linç edilmesini haklı mı çıkaracaktı?

Ben çocuklarını bu vakıflara, derneklere gönderen ailelerin bu kurumları tanıdıklarını ve içlerinin rahat olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle çocuklarını İslami hassasiyetlere göre yetiştirmek isteyen ailelerin adresi yine İmam Hatiple, bu vakıflar ve dernekler olacaktır. Aileler artık çocukları konusunda oldukça bilinçli. Böyle karalama kampanyaları ancak bu kurumların ailelerle daha da çok birlikte hareket etmesini sağlar.

BEKLENTİMİZ TECAVÜZ SUÇUNA KARŞI EN AĞIR CEZAİ YAPTIRIMDIR!

-Türkiye'de bu tür aşağılık suçları işleyenler için en ağır ceza ne olmalı?

Başa dönecek olursak Ensar Vakfı'na karşı yürütülen bu planlı iftira kampanyası amacına ulaşamadı. Biz ise islenen suç ve suçluya karşı duruşumuzda ise her zaman adaletten yana olacağız. Bu sebeple tecavüz suçuna karsı aileler başta olmak üzere tüm toplumu gereken tepkiyi göstermeye ve devletimizi de en ağır cezai yaptırımları uygulamaya davet ediyoruz.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.