İhanete devam! Teröristler için bildiri yayınladılar!

İhanete devam! Teröristler için bildiri yayınladılar!

Cizre'de bodrum katta mahsur kaldığı iddia edilen yaralılar provokasyonu için aralarında Kadir İnanır'ın da yer aldığı 132 isim bildiri yayımladı.

Cizre'de bir binanın bodrum katında oldukları iddia edilen yaralılar provokasyonu için aralarında Kadir İnanır, Vedat Türkali, Rakel Dink, Murathan Mungan, Lale Mansur, Ayşegül Doğan, Ümit Kıvanç, Baskın Oran, Osman Kavala, Oya Baydar ve Levent Gültekin gibi gazeteci ve yazarın da bulunduğu 132 kişi bildiri yayımladı. Bildiride, devletin sorumluluğunu yerine getirmediği takdirde yaralıları kurtarmak için hazır olduklarını açıkladı.

'SİZ ONLARI KURTARMAZSANIZ, BİZ HAZIRIZ...'

Bildiride yaşananların bir "insanlık trajedisi" olduğu savunuldu, "toplumsal barışımızın yok olmaması ve insani değerlerimizi yitirmememiz için acilen Cizre'deki 15'i yaralı 24 kişinin ambulansla hastaneye sevki için devlet yetkililerine sesleniyoruz. Siz onları kurtarmazsanız biz kurtarmaya hazırız" denildi.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok devlet yetkilisi Şırnak'ın Cizre ilçesinde çatışmaların devam ettiği bölgede bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasının yalan olduğunu söylemişti.