Kamburluğu önleyen teknoloji

Kamburluğu önleyen teknoloji

Giyilebilir teknoloji üreticiler için zor bir sektör. Bir Türk girişimci kamburluğu önleyen teknolojiye imzasını attı. Pao'yu üretti.

Giyilebilir teknoloji üreticiler için zor bir sektör. Çıkan ürünler ya piyasadan kayboluyor ya da öyle bir yer tutuyor ki hayatımızı kolaylaştırıyor. Bir Türk girişimci kamburluğu önleyen teknolojiye imzasını attı. Pao’yu üretti.

Duruş bozuklukları hepimizin sorunu. Aslında doğru durduğumuzu sanıyoruz ama gün içinde o kadar yanlış hareketler yapıyoruz ki bu ciddi omurga problemlerine yol açıyor. Halit Soysal aslında bir kısa film ustası. Aldığı ödülleri, başarılarını, ses getiren filmlere imza atmayı bırakıp teknolojiye yönelmiş. Ve ekibiyle beraber Pao‘yu bulmuş. Pao, Katalanca Tavus Kuşu demek. Bu ismi garipsemeyin çünkü Halit ve ekibi Pao‘yu kullanacak olanların Tavus Kuşu gibi dik ve kendine güvenli bir şekilde durmasını istiyor.

VÜCUDA TİTREŞİM VEREREK UYARIYOR

Pao’yu ister sırtınıza ister göğsünüze takabiliyorsunuz, taktıktan sonra üzerine bir kere dokunup kalibre etmeniz lazım. Kalibre olup olmadığını mobil cihazınızdaki uygulamadan kontrol edebilirsiniz. Kalibre işlemi bittikten sonra mobil cihazlardan eğilme açınızı isterseniz takip de edebilirsiniz. Ama uğraşamam derseniz zaten pek de ihtiyaç duymayacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü Pao siz eğildiğiniz zaman, sizi titretecek ve size dik durun diyecek. Gün içinde ayakkabınızın bağı çözüldü diyelim. Siz de bağlamak için eğildiniz. Pao beni burda da uyaracak mı diye endişe edenler rahat olsun giyilebilir cihaz Pao akıllı. Sizi anlıyor, o an eğilmeniz gerekiyorsa Pao’da sizi titretmiyor. Ama masa başında otururken, yürürken, istemsiz eğilmeleri anlayan Pao sizi ciddi problemlerden kurtarıyor.