Karanlık bildiriye imza atan Chomsky: Kürtler davet ederse gelirim!

Karanlık bildiriye imza atan Chomsky: Kürtler davet ederse gelirim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye davetini reddeden Noam Chomsky, PKK ile Kürt vatandaşlarımızı karıştırarak büyük bir küstahlığa imza attı!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'ye davet ettiği Chomsky, "Türkiye'ye yıllardır saldırıya maruz kalan Kürtler davet ederse gelirim" diye yanıt verdi.

Guardian gazetesi, hükümeti katliam yapmakla suçlayan bildiriye imza atan yabancı akademisyenlerden Noam Chomsky'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini reddettiğini yazdı.

Noam Chomsky'nin ise Guardian'a yolladığı bir elektronik postayla Erdoğan'ın davetini reddettiği kaydediliyor.

Chomsky'nin "Türkiye'ye gitmeye karar verirsem, bu onun davetiyle değil daha önce sık sık olduğu gibi aralarında yıllardır ciddi bir saldırıya maruz kalan Kürtlerin de aralarında bulunduğu cesur muhaliflerin davetiyle olacak" dediği belirtiliyor.

Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "sözde akademisyenler" diye tanımladığı imzacıları vatan hainliği ve "beşinci kol faaliyetleriyle" suçladığını ve Chomsky ve diğer akademisyenleri güneydoğuyu ziyaret edip "gerçek resmi" görmeye davet ettiğini  hatırlatıyor.

Bildiriye imza koyan 1128 Türk akademisyenin "terör propagandasından, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve Türk kurumlarını ve cumhuriyetini aşağılamak" gibi suçlamalarla soruşturulduğunu söyleyen Guardian, suçlu bulunmaları halinde bir ila beş yıl arasında hapis cezası alabileceklerini de yazıyor.