Kılıçdaroğlu'na 500 kişiden suç duyurusu!

Kılıçdaroğlu'na 500 kişiden suç duyurusu!

Düzce'de yaklaşık 500 kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği için CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Düzce İl Teşkilatı yöneticileri ve üyeleri ile vatandaşlar, Kılıçdaroğlu hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini vermek üzere Düzce Adliyesine geldi.

Adliye çıkışında grup adına açıklama yapan AK Parti Düzce Merkez Teşkilatı Başkanı Durmuş Arslan, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 35. Olağan Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında asılsız, mesnetsiz iftiralarda bulunduğunu savundu.Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine sosyal medyadan devam ettiğini vurgulayan Arslan, "Biz de buna istinaden hem partilerin grup toplantılarında hem Twitter'dan yazmış olduğu çok kötü hakaretlere karşı, bireysel kamu davası açtık. Bütün teşkilatlarımız, başkanlarımız, yönetim kurullarımız, meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz hatta vatandaşlar, AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanımıza oy vermiş yüzde 52 seçmen de buna katılıyor. Bununla alakalı kamu davası açtık. Tüm teşkilatımız da burada" dedi. Arslan, bireysel başvuru yapan kişi sayısının 500 olduğunu ancak bu sayının artacağını sözlerine ekledi.