Kılıçdaroğlu'ndan 'Ey Amerika' tepkisi!

Kılıçdaroğlu'ndan 'Ey Amerika' tepkisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kim PKK'ya destek veriyorsa, biz onu PKK'nın bir yan unsuru olarak görürüz" dedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde lenfoma tedavisi gören 7 yaşındaki Barış Akyürek'i ziyaret etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamalarının hatırlatılarak, "Terör operasyonlarından rahatsız olan iki merkezden biri olarak sizi işaret etti. Bir de Atatürk resminin indirildiği iddiaları üzerinden eleştirilerde bulundu, neler diyeceksiniz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin son 24 saatte teröre 12 şehit verdiğini vurguladı.

PYD TARTIŞMALARI

PYD konusunda ABD'nin tavrının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Kim PKK'ya destek veriyorsa, biz onu PKK'nın bir yan unsuru olarak görürüz. İster meşru bir organ olur, ister gayri meşru bir organ olur. Meşru organların terör örgütleriyle ilişki kurmalarını asla ve asla kabul etmeyiz" diye konuştu.

Bunu her yerde, her ortamda söylediklerini bildiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ama benim merak ettiğim nokta şu; 'ey Amerika' diye bağıran Sayın Cumhurbaşkanı, peki Amerika dönüp size şu soruyu sorsa; 'ey Recep Tayyip Erdoğan, sen bu PYD'nin liderini Ankara'ya davet ettin, kırmızı halılar serdin, sen onun terör örgütünün bir üyesi olduğunu bilmiyor muydun? Neden getirdin Ankara'ya, üstelik bir değil, birden fazla getirdin. Terör örgütü üyesiyse senin onu tutuklaman, gözaltına alman, yargının önüne çıkarman gerekmiyor muydu?' Neden diyoruz biz bunlar terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorlar, bunun için söylüyoruz. Açıkça söylüyorum; Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticileri, iktidar sahipleri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardır. Bütün Cumhuriyet savcılarını da göreve davet ediyorum. İstiyorlarsa delil, bütün delilleri önlerine koymaya hazırız."