Kılıçdaroğlu'ndan geçmişini unutturan açıklama!

Kılıçdaroğlu'ndan geçmişini unutturan açıklama!

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu AK Parti'ye sataşırken CHP'nin geçmişini unuttu.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Ankara ATO Congresıum’da ‘’Türkiye’nin geleceği için büyük buluşma’’ programı düzenledi. Kılıçdaroğlu AK Parti için " AKP devlet partisi olmuştur. Bunun önüne geçmeliyiz. Hep beraber buna karşı çıkmalıyız" dedi. Kılıçdaroğlu bu sözleri söylerken CHP'nin bir devlet partisi olarak kurulduğunu ve tek parti hükümetiyle memleketi yönettiği aklına gelmedi. CHP il başkanının aynı zamanda Vali olduğu Türkiye'de CHP ilçe başkanları kaymakam gibi hareket ediyordu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

BENİ DİNLEYİN

"Sizden sadece bir isteğim var beni dikkatli dinleyin. Bu bir Türkiye buluşmasıdır.. Burada Türkiye'nin içine girdiği çıkmazdan hep beraber el ele nasıl çıkarabiliriz bunun toplantısı yapılacaktır.

Önce bir soruyla başlayalım, Vatandaş siyaset kurumundan, hükümetten ne ister? İyi adaletli bir yönetim ister. Çocuğu için iş ister, iyi bir eğitim ister, yoksulluk olmasın ister. İstediklerinin tamamını iktidarın vermesi lazım. Veremiyorsa gerekçesini vatandaşa anlatması lazım.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETTİ

Doğru haber yaptı diye gazeteciler hapse atılmaz. Zorla mı size TV izletiyorlar, gazete okuyorlar hayır.. Ne diyordu bir bozuntu? Kadınla erkeği eşit tutamazsınız.. Bozuntu deyince kimse üzerine alınmasın ben Cumhurbaşkanı bozuntusundan söz ediyorum..

AK PARTİ DEVLET PARTİSİYMİŞ

"AKP artık bir devlet partisi haline gelmiştir. Bunun önüne geçmeliyiz. Hep beraber buna karşı çıkmalıyız. " dedi.

CHP DEVLET PARTİSİ OLARAK KURULDU

Not: Kılıçdaroğlu bu sözleri söylerken CHP'nin bir devlet partisi olarak kurulduğunu ve tek parti hükümetiyle memleketi yönettiği aklına gelmedi. CHP il başkanının aynı zamanda Vali olduğu Türkiye'de CHP ilçe başkanları kaymakam gibi hareket ediyordu.