MAZLUMDER bu defa da FETÖ'ye sahip çıktı!

MAZLUMDER bu defa da FETÖ'ye sahip çıktı!

MAZLUMDER, ‘Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkındaki’ Başbakanlık genelgesini eleştiren bir açıklama yaptı. MAZLUMDER açıklamasında, “genelgenin 28 Şubat ruhunu taşıdığı iddiasına” vurgu yapıldı.

AVAZTÜRK- Başta çözüm süreci olmak üzere bir çok kritik sürecin bileşeni haline getirilen ve İslamcı kimliği altında bölücü ve yıkıcı tüm oluşumlara desteğiyle bilinen MAZLUMDER, başta Fetullahçı Terör Örgütü mensupları olmak üzere kamudaki terör örgütü yandaşları ve sempatizanlarının tasfiyesini amaçlayan ‘Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkındaki’ Başbakanlık genelgesinin “28 Şubat ruhunu taşıdığını” iddia ederek yürürlükten kaldırılmasını istedi.

MAZLUMDER adına yapılan açıklamada ayrıca; genelgenin sabit suçu olmayan memurları ve yasal kısıtlaması bulunmayan sivil toplum kuruluşlarını da ‘terör örgütlerine yardım ettiği' iddiasıyla zan altında bıraktığı ifade edilirken, akıllara MAZLUMDER’in terör örgütlerine yönelik yaklaşımları getirdi. Bilindiği gibi MAZLUMDER, kurulduğu gündem bu yana PKK terörü karşısında muğlak ifadeler kullanan ve örgütün politikalarını destek şeklinde anlaşılacak açıklamalara imza atan bir örgüt. Derneğin eski Başkanı ve şimdi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanlığı görevinde bulunan Yılmaz Ensaroğlu da Dernek Başkanı olarak yaptığı bir açıklamada, PKK’nın bölgenin sosyolojik bir sonucu olduğu tezini savunmuştu. Ensaroğlu, 3 Nisan 2013 günü yaptığı açıklamadaki, “PKK'nın yok edilmesi, Kürt sorununun köklü çözümü anlamına gelmemektedir. Çünkü PKK, bölgede yaşanan terör, göç gibi sorunların nedenleri değil sonuçlarıdır” açıklamasıyla büyük tepki çekmişti.

ŞİA LOBİSİNİ DE SAVUNDU

Bu arada MAZLUMDER, geçtiğimiz aylarda Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği önünde bir eylem düzenleyerek Şii lider Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr’in idamını protesto etmişti. Eylem sırasında açılan "Yemenlinin katili Suud kahrolsun" pankartıyla, Şia’nın Yemen’deki Husi terörüne destek verilmişti.

AVAZTURK.COM