MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu açıklama yaptı

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu açıklama yaptı

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu basın toplantısı düzenledi.

Galatasaray-Trabzonspor maçının yankıları sürüyor... MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, konuyla ilgili basın toplantısı düzenliyor. İşte Müftüoğlu'nun açıklamaları:

"Lafı dolandırmaya gerek yok Deniz Ateş Bitnel kötü bir maç yönetmiştir. Trabzonspor cephesinde oluşan infialin farkındayım. Trabzonspor'um mağdur olduğu tartışma götürmez. Ancak Deniz Ateş Bitnel ilk kez bir Trabzonspor maçı yönetmiyor. Osmanlıspor ve Fenerbahçe maçlarını yönetmiş ve takdir görmüştür. Özellikle Fenerbahçe maçındaki performansı bütün kamuoyu tarafından takdir görmüştür. Ancak dünkü performans bizi üzmüştür. Elbette üzüntüyü paylaşmakla yetinmeyeceğiz. Yaptırımları uygulayacağız. Maçtan sonra kimseyle görüşmedim. Hakemimiz hatalar yaptı, gözlemci raporu ortada. Yaptırımları uygulayacağız."

"Görüntü hoş değil. (Salih'in kırmızı kart göstermesi ile ilgili) Sanıyorum kurullar gerekli cezayı verir. Bitnel'in performansı çok kötüydü. Zamanla yaptırımları göreceksiniz. Salih'in kahraman olmasını doğru bulmuyorum. Çok üzüldüm. Türk hakemliği adına üzüldüm."

"Tecrübeli hakemlere zaten görev veriyoruz. Bundan sonra da vereceğiz."

 "Demirören ve yönetim kurulu ile görüştük. Sonuna kadar yanımda olduklarını beyan ettiler. Şu anda bir sancı yaşıyoruz. Görev vere vere yeni hakemleri kazanmaya çalışıyoruz. Hakem tayininde bir görevlendirme ekibimiz var. Son kararı ben veriyorum."

"Bu sezon spesifik hatalar çok konuşulduğu için genel performans iyi değerlendirilemedi."

"Bazı maçlarda hatalar olunca, sanki bütün maçlarda hata varmış gibi algı oluşuyor. Ben dün Leverkusen - Dortmund maçını seyrettim. Oradaki hataları da gördük. Genel olarak hakemleri başarılı buluyorum."