Milli Eğitim Bakanı Avcı: Bu tam bir vahşet!

Milli Eğitim Bakanı Avcı: Bu tam bir vahşet!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, PKK'nın karne törenine attığı bomba ile ilgili konuştu ve bu tam bir vahşet dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'da karne dağıtımı sırasında bir okulun bahçesine terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcı atılması sonucu 5 öğrencinin yaralanması ile ilgili konuştu.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde Çelebi Eser Ortaokulu bahçesinde karne almak için bekleyen öğrencilerin bulunduğu alana, PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcı atılması ile ilgili olarak, "bu tam bir vahşet" dedi.

Bakan Avcı “öncelikle çocuklarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile gerekçelendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil. Daha önce tek bir okulumuza benzer saldırılar yapıldı. Biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi'de okulları tatil edip, öğretmenlerimizi  hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların olabileceğine dair bilgiler vermiştik. Ben önce okuldaki öğretmenlerimize, öğrencilerimiz, vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum" ifadelerini kullandı.