Ölüm sebebi belli oldu!

Ölüm sebebi belli oldu!

"Ankaralı Namık" olarak bilinen 39 yaşındaki şarkıcı Namık Uğurlu'nun ölüm nedeninin "kaza sonucu düşme" olduğu belirlendi.

Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı,  Uğurlu'nun 18 Ekim 2015'te ölümüne ilişkin soruşturma başlatmıştı. Cumhuriyet Savcısı Turhan  Elbistan tarafından yürütülen soruşturmada, takipsizlik kararı verildi.

Kararda, 39 yaşındaki  Uğurlu'nun, Kuzey  Ankara TOKİ blokları 15. etapta 10. kattaki evinin balkonundan, bina duvarına yakın mesafede çim zemine düştüğü kaydedildi.

OLAY GÜNÜ EŞİ VE ÇOCUKLARIYLA YEMEK YEMİŞ

Daha önce trafik kazası geçirdiği, bu nedenle kaburgasının kırık olduğu bildirilen  Uğurlu'nun, tanık ifadelerine göre ekonomik ve ruhsal sorunu ya da intihar edecek bir durumunun bulunmadığı vurgulanan kararda, şarkıcının olay günü eşi ve çocuklarıyla yemek yediği, bir süre sonra 6 yaşındaki kızını uyutmak için odasına götürdüğü belirtildi.

Ardından oğlunun,  Uğurlu'nun evde olmadığını fark ettiği bildirilen kararda, sonrasında ise aile üyelerinin, şarkıcının düştüğünü gördükleri ifade edildi.

EŞİ, İNTİHAR ETTİĞİNİ DÜŞÜNMÜYOR

Soruşturma sırasında ifadesi alınan Nebahat  Uğurlu'nun, kocasıyla aralarında geçimsizlik olmadığını ve eşinin intihar ettiğini düşünmediğini söylediği aktarıldı.

KARAR: KAZA SONUCU DÜŞME

Kararda, "Olayın kaza sonucu düşme olarak değerlendirildiği, ölüm zamanı ve sebebi ile maktulün kimliğinin belirlenerek otopsiden amaçlanan sonuçların elde edildiği, olayda başkasının kusur ve etkisi saptanmadığı anlaşılmakla, olaya ilişkin kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi" ifadesi kullanıldı.