Ömer Turan: Erdoğan’a ihanet edecek 50’ye yakın uyuyan hücre var

Ömer Turan: Erdoğan’a ihanet edecek 50’ye yakın uyuyan hücre var

Siyaset Bilimci ve AVAZTÜRK yazarı Ömer Turan, sosyal paylaşım ağı twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, bu meclisten yeni bir Anayasa çıkmayacağını, AK Parti’nin acilen kongreye Türkiye’nin de erken seçime gitmesi gerektiğini söyledi.

 

Son dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun da ifade ettiği “Devlette çift başlılık” üzerine sosyal paylaşım ağı twitterden açıklamalarda bulunan siyaset bilimci ve AVAZTÜRK yazarı Ömer Turan, AK Parti’nin bir an evvel kongreye gitmesi gerektiğini söyledi. Turan, “Eğer kongre yapılmaz, böyle devam edilirse, Gül-Hoca-Atalay üçlüsü Mesut Yılmaz’ın Özal’ı tasfiye ettiği gibi kibarca Erdoğan’ı tasfiye eder” iddiasında bulundu.

MAYIS’TA KONGRE’YE GİDİLMELİ

AK Parti’de var olduğunu iddia ettiği “iki başlılıkla istiklal ve istikbal mücadelesinin sürdürülemeyeceğini, sorunun çok derin ve karmaşık olduğunu, dolayısıyla çözümün de radikal olması gerektiğini” söyleyen Ömer Turan, paylaşımlarını, “AK Parti bir an önce, en geç Mayıs ayında kongreye gitmeli. Gül-Hoca-Atalay troykası ve tüm ekipleri gitmeli. Yeni yönetim gelmeli. Kongreden hemen sonra, Haziran’ın ilk ayında, erken secim yapılmalı. Bu mevcut parlemento ile ne anayasa ne de paralelle mücadele yapılır” şeklinde sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ivedilikle radikal tedbirler alması çağrısında da bulunan Ömer Turan, “Aksi halde her şey için çok geç olabilir. Her geçen gün sorun daha da derinleşiyor” dedi.

UYUYAN HÜCRELER VAR!

TBMM’de uyuyan hücre konumunda 50’ye yakın ismin olduğu iddiasında da bulunan Ömer Turan, “Bunlar ilk fırsatta Erdoğan’a ihanet edecek, etmeye başladılar bile.

Bu yazdıklarım benimde hoşuma gitmiyor, bende çiçek böcek, barış edebiyatı yapmak isterdim, ama durum vahim, her geçen gün daha kötü oluyor” şeklinde yazdı.

İşte Ömer Turan’ın gündemi sarsacak tespitlerde bulunduğu o şok twitleri: