Ömer Turan'dan 'Sorosvari postmodern darbe' uyarısı!

Ömer Turan'dan 'Sorosvari postmodern darbe' uyarısı!

Avaztürk yazarlarından Ömer Turan, Twitter hesabından peşpeşe yayınladığı 24 tweette çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sorosvari postmodern darbe girişimine hazırlanıldığını söyleyen Turan, darbenin hedefinde Ak Parti, Davutoğlu ya da diğer Ak Parti liderlerinin değil sadece Erdoğan'ın tasfiyesinin olduğunu söyledi.

''Darbe olmaz, 1 Kasım'da yüzde 50 oy alındı'' diyenlere de seslenen Turan, '' Gezi Erdoğan'ın her açıdan en güçlü olduğu 2013'ün Mayıs'ında gerçekleşmedi mi?'' diye sordu.

İşte Turan'ın o çarpıcı 24 tweeti;

1. Benim bir senedir ısrarla dile getirdiğim Sorosvari post modern darbe sır olmaktan çıktı, herkesin ağzında, çünkü plan sahneye kondu.

2. Darbenin hedefinde AK parti,Davutoğlu yada diğer AK parti liderleri yok.Darbenin hedefinde sadece Erdogan var.O tasfiye edilmek isteniyor.

3. Darbe bir Soros darbesi, yani özgürlük, ekoloji, demokrasi, dikta,çok kültürlü, çok dinli toplum temalarının işleneceği bir darbe olacak.

4. Bu Soros darbesini diğer Soros darbelerinden ayıracak unsur yoğun terör desteği ve milliyetçi talepler (kürt devleti) olacaktır.

5. Nevruzla beraber PKK terörü yeni bir aşamaya girecek. PKK eşgüdümlü olarak bölge ve metropollerde terör saldırılarını artıracak.

6. PKK öncelikle bölgede sonrada metropollerde büyük serhildanı yani büyük  kitlesel ayaklanmaları deneyecek. Bunu zorlayacaklar.

7. DHKP-C üzerinden metropollerde Aleviler sahaya sürülecek. Gazi mah. ve Okmeydanı gibi bölgelerde kanton ve hendek denemeleri yapılacak.

8. PKK metropollerde taşeron örgütü TAK yada başka bir yapılanma üzerinden sivilleri hedef alan büyük terör saldırılarına imza atacak.

9. Paralel çete, devletteki kripto unsurlarıyla müdehale etmeyerek yada aşırı müdehale ederek bu ihanet planına tüm gücüyle destek verecek.

10. Derin AK parti Erdoganı hedef alan darbenin en önemli ayaklarından biri olacak. Erdogan en büyük ihaneti kendi arkadaşlarından görecek.

11. Parti,medya ve bürokraside çok etkin olan İrancılarda darbeye destek verecek.Eski baş düşmanı paralelle Erdogan karşıtlığında anlaştılar.

12. Medya darbe girişiminde Erdoganı Gezi ve 17 aralıkta olduğu gibi yalnız bırakacak.Mahallenin medyası bilinenin aksine Erdogan karşıtıdır.

13. Medyadaki Erdogancılar itibarsızlaştırılarak bir şekilde tasfiye edildi. Bir avuç isim dışında tamamı Erdogan karşıtı, kripto isimler.

14. Yazdığım, yazmadığım unsurlar kullanılarak ülke yönetilemez,yaşanamaz hale getirilecek.Bunun tek sorumlusu olarakta Erdogan gösterilecek.

15. Tek adam olmak için ülkeyi mahvetti, tm sorunların kaynağı o, o giderse herşey güzel olacak algısı içerden ve dışardan işlenecek.

16. Mahallenin medyası ve parti içinde Erdoganı hedef alan eleştirileri bu çerçevede değerlendirmek lazım. Hiç kimse Hocayı eleştirmiyor.

17. Ülke yönetilemez, yaşanamaz hale getirilince 12 eylülde yada Mısırda olduğu gibi ordu devreye girecek ve demokrasi adına müdehale edecek.

18. Bu yazdıklarım senaryo, komplo teorisi degil, yürürlükte olan bir darbe planı. Bunu görmemek için ya kör  ya gafil yada hain olmak lazım.

19. Erdogan parti, medya ve devlette yapa yalnız. En yakınlarındakiler bile ona karşı. Ama taban, halk yanında, en önemlisiyse Allah yanında.

20. Siyaset biliminin normatif kurallarına göre, Erdoganın bu savaşı kazanma ihtimali sıfır, ama kaderin üstünde kader vardır derseniz, evet.

21. Erdogan devrilirse,ülke ve bölgeye total kaos hakim olur.Başta AK parti ve Erdogana ihanet eden arkadaşları zelil bir şekilde silinirler.

22. Erdogan bu ülkenin, bu coğrafyanın hatta kendine ihanet eden arkadaşlarının kaderidir. Kaderine savaş açan bedelini çok ağır öder.

23. Reise bir şey olmaz, abartmayın diyerek ancak darbeye destek olmuş olursunuz.Farkındalık, duyarlılık oluşturarak,bozun bu ihanet oyununu.

24. 1 kasımda %50 oy alındı, yapamazlar diyen kardeşlerim; Gezi Erdoganın her açıdan en güçlü olduğu 2013'ün Mayısında gerçekleşmedi mi?