'Özgecanlar' kadına yönelik şiddetle mücadele edecek

'Özgecanlar' kadına yönelik şiddetle mücadele edecek

Mersin'in Tarsus ilçesinde zalimce katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için kurulan Özgecanlar Derneği, kadına yönelik şiddetle mücadele edecek.

Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için kurulan Özgecanlar Derneği, kadına yönelik şiddetle mücadele edecek.

Baba Mehmet Aslan, kızının psikolog olup rehabilitasyon merkezi kurma hayali olduğunu söyledi.

Bu hayali gerçekleştirmek için Özgecanlar Derneği'ni kurduklarını belirten Aslan, "Ancak zamanla rehabilitasyon merkezi yerine kız çocuklarına eğitim ve sağlık hizmetleri vermeyi uygun gördük. Kadına uygulanan şiddete karşı toplumu bilinçlendirecek projeleri hayata geçireceğiz" dedi.

Kızının yaşadığı dram dolayısıyla pek çok vatandaşın kendilerine yardım etmek istediğini ifade eden Aslan, "Vatandaşlarımız tüm operatörlerden 'Özgecan' yazıp 1396'ya kısa mesaj atarak kampanyaya destek verebilir"diye konuştu.

Aslan, Mersin Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu tarafından kızı Özgecan'ın hayatıyla ilgili bir romanın kaleme alındığını ve kitabın iki hafta sonra yayımlanacağını dile getirerek, TBMM'deki tüm partilere bir araya gelerek kadın cinayetlerine karşı yasal tedbir almaları çağrısında bulundu.