1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. PKK’ya çadır kurdurmak AB’nin ikiyüzlü politikalarının ürünü!
PKK’ya çadır kurdurmak AB’nin ikiyüzlü politikalarının ürünü!

PKK’ya çadır kurdurmak AB’nin ikiyüzlü politikalarının ürünü!

AVAZTÜRK Haber Müdürü Arzu Erdoğral’a konuşan AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Suriyeli mültecilere para atıp eğlenen PSV taraftarlarının tutumundan bazı AB ülkelerinin PKK konusundaki tavrına kadar birçok soruya yanıt verdi.

A+A-

AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, tarihe kara bir leke olarak geçen PSV taraftarlarının tutumunu eleştirerek “Batı toplumları ile Doğu toplumlarını birbirinden ayıran en önemli özellik PSV taraftarlarının muhtaç insanlara olan davranışında bir kez daha tasavvur etmiştir” dedi.

Belçika'daki zirve öncesi PKK'ya çadır kurma izni verilmesine ise sert tepki gösteren Şahin,  “Bir yandan PKK'yı terör örgütü kabul edip diğer yandan çadır kurmalarına izin vermek AB'nin tarihi iki yüzlü politikalarının bir ürünüdür” ifadelerini kullanarak ilginç de bir soru sordu.

SURİYE HALKININ GÖZLERİNİN İÇİNE BAKABİLECEK TEK ÜLKE TÜRKİYE OLACAK!

-Suriyeli mültecilere para atıp eğlenen PSV taraftarlarının bu hali tarihe kara bir leke olarak geçti, neler söylersiniz?

Batı toplumları ile Doğu toplumlarını birbirinden ayıran en önemli özellik PSV taraftarlarının muhtaç insanlara olan davranışında bir kez daha tasavvur etmiştir. Türkiye tarih boyunca merhamet ve paylaşımın temsilcisi olmuştur. Batı ise kaba kuvvet ve sömürünün temsilcisi. Şunu açık yüreklilikle ve büyük bir gururla söylemek isterim ki bir gün Suriye özgürlüğüne kavuştuğunda, gözlerini kaçırmadan Suriye halkının gözlerinin içine bakabilecek tek ülke Türkiye tek millet Türk halkı olacaktır.

TÜRKİYE AB’YE DEĞER KATAR!

-AB ve batı değerlerinin ne şekilde olduğunu en son mültecilere yönelik tavırlarında da gördük! Bu manada Türkiye'nin AB'ye girmesini istemeyenlerin sayısı çok fazla,bu konuda bir referandum yapılabilir mi?

AB'ye girmek Türkiye açısından AB değerlerine teslim olmak ve AB değerlerine entegre olmak demek değildir. Tam tersi merhamet ve paylaşım kültürünün temsilcileri olarak AB 'ye bu yönde değerler katabileceğimizi söylemek isterim. Biz kendi değerlerimize, bu değerlerin ulviliğine ve gücüne inanıyoruz. Batının da insani değerler konusunda merhamet ve paylaşım konusunda bizden öğrenmesi gereken şeyler de olduğu kanaatindeyim. AB'ye tam üyelik konusunda halkımızın büyük bir çoğunluğu taraftardır. Ancak AB'nin Türkiye'ye tam üyelik hakkını sunması konusunda bir ümitsizlik sorunu olduğu söylenebilir.

PKK’YA ÇADIR KURDURMAK AB’NİN İKİYÜZLÜ POLİTİKALARININ ÜRÜNÜ!

-Bazı AB ülkelerinin PKK konusundaki tavrı kabul edilemez. Son olarak Belçika'daki zirve öncesi PKK'ya çadır kurma izni verildi. Bu konuda değerlendirmeniz ne olur?

AB'nin PKK sempatisi uzun yıllardır Türkiye kamuoyunun malumu. Bir yandan PKK'yı terör örgütü kabul edip diğer yandan çadır kurmalarına izin vermek AB'nin tarihi iki yüzlü politikalarının bir ürünüdür. PKK’yı terör örgütü olarak kabul ettikleri halde propaganda çadırı kurmalarına izin veriyorlarsa bu hakkı IŞİD içinde verirler mi merak ediyorum.

TÜRKİYE AÇISINDAN BAĞLAYICILIĞI YOK!

-Venedik Komisyonu Cumhurbaşkanı'na hakaret suçunu içeren maddenin TCK'dan çıkarılması çağrısında bulundu. Nasıl olur da bu denli iç işlerimize karışırlar?

Venedik Komisyonu bir danışma komisyonu niteliğindedir ve Türkiye a

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.