Polis, bu 20 aracın peşinde

Polis, bu 20 aracın peşinde

Eylemde kullanılabilirler: 20 plaka tespit edildi

Terör örgütü PKK'nın örgütsel faaliyetlerinde kullandığı ve bomba  yükleyerek sansasyonel bir eylemde kullanma ihtimali bulunan 20 aracın marka ve plakaları tespit edildi.

TÜM BİRİMLERE UYARI YAZISI YOLLANDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçlarla  yapmayı planladığı fedai türü saldırılar konusunda bütün birimleri bir  yazıyla uyardı. Yazıda yer verilen genel istihbari nitelikli değerlendirmelere göre; terör örgütü PKK / KCK Doğu ve Güneydoğu  illerinde bazı il ve ilçelere silahlı örgüt mensuplarını göndererek  halkın desteğini sağlayarak sözde Devrimci Halk Savaşı başlatma girişiminde bulundu. Ancak güvenlik güçleri, PKK / KCK ile Suriye uzantısı PYD/YPG içerisinde faaliyet yürüten örgüt mensuplarına karşı başarılı operasyonlar düzenledi. Terör örgütü, bu gelişme üzerine ses getirecek sansasyonel eylem arayışı içine girdi. Yazının tarihinin 18 Şubat 2016, yani Merasim sokaktaki saldırının ertesi günü olması da  dikkat çekti.

SANSASYONEL EYLEMDE KULLANILABİLİR

Yazıda, terör örgütü mensuplarının fedai türü ve bomba yüklü araçlarla güvenlik güçlerine yönelik eylemlerde bulunabilecekleri belirtildi. Yazıda, terör örgütü tarafından kullandığı tespit edilen 20 aracın marka, renk ve plakalarına yer verildi. Yazıda; bu araçların örgütsel faaliyetlerin yanısıra içine patlayıcı yerleştirilerek sansasyonel eylemlerde kullanılabileceğine dikkat çekildi. Araçların, farklı tip ve standartlarda olması dikkat çekti.

Ankara'daki emniyet birimleri; Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilat ve binaları, TBMM, askeri yerleşkeler, yabancı ülke temsilcilikleri, turistik yerler, havalimanı, hassas bölgeler, alışveriş merkezleri, ulaşım araçları, miting alanları, ibadet yerleri, metro istasyonları, kamu binaları, polis ve askeri noktalar ile halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde olası bir saldırıya karşı müteyakkız olmaları için  uyarıldı.