Polis her yerde bu iki haini arıyor

Polis her yerde bu iki haini arıyor

Polis, eylem hazırlığında oldukları belirtilen iki DHKP-C'li örgüt üyesini görenlerin hemen polise bildirmelerini istedi.

Söke'de yakalanan Özdemir Sabancı suikast zanlısı İsmail Akkol ile Ak Parti'yi bombalayan Fadik Adıyaman ile birlikte DHKP-C üyesi Bilgehan Karpat ile Şerif Turunç'un da Türkiye'ye sızdıkları kesinlik kazandı.

Polis, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Adalet Bakanlığı yanı sıra İstanbul ve Ankara Emniyet Müdürlükleri gibi önemli yerlerde eylem hazırlığında oldukları belirtilen iki örgüt üyesini görenlerin hemen polise bildirmelerini istedi.

Atina’da, geçen yıl şubat ayında hücre evine yapılan baskında Özdemir Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol ile DHKP-C askeri kanat sorumlusu olduğu ileri sürülen Hüseyin Fevzi Tekin, Mehmet Ali Yılmaz ve Bilgehan Karpat çok sayıda silah ve cephane ile birlikte yakalanmıştı.

Zanlılardan Şerif Turunç'un ise terör örgütüne yönelik  Yunanistan'da yapılan operasyonla 10 Ağustos 1998'de tutuklandığı ancak 25 Mayıs 1999' tahliye edildiği belirtildi.