Pursaklar Belediye Başkanı'ndan kınama mesajı

Pursaklar Belediye Başkanı'ndan kınama mesajı

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin Ankara'da meydana gelen terör olaylarını kınadığını belirten açıklamalarda bulundu.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği terör olayını kınayarak “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz” dedi.

Türkiye’yi bir kez daha yasa boğan Ankara’daki hain terör eylemini lanetleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yaptığı yazılı açıklamada birlik beraberlik mesajı verdi. Terör eyleminin ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik olduğunu belirten Başkan, açıklamasında terörü ve teröre destek verenleri bir kez daha kınadı.

Saldırılar karşısında büyük bir vakar ve kararlılık içinde olunması gerektiğini hatırlatan Selçuk Çetin, açıklamasında şu mesajları verdi: “Ankara’daki hain saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine yöneliktir. Terör örgütleri ve onlara destek verenler şunu bilmelidir ki bu aziz millet hiçbir zaman bunlara prim vermeyecektir. Birliğimize kast edenler tarih huzurunda yok olup gidecektir. Devletimizin, hükümetimizin ve güvenlik güçlerimizin terör örgütlerine yönelik kararlı mücadelesi bunun en büyük göstergesidir. Terörü şımartanlar, o hainlere destek verenler, bugün bir kez daha Türkiye’nin haklı mücadelesini anlamış olmalıdır. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin, milletçe bunun karşısında olup, teröre asla boyun eğmeyeceğimizi göstermemiz gerekir. İnsanlıktan, vicdandan yoksun olanlar; kahpece ve kalleşçe eylemler yaparak insanların yaşam hakkını elinden alıyor. Ama şunu bilmelidirler ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti bu hain terör örgütlerinin kökünü kazıyacak güç ve kudrete sahiptir. Acımız büyük. Gün birlik günüdür. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize ve Diyarbakır Lice’de şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Teröre lanet olsun.”