Rumiye Kasım yazdı… Ankara patlaması ne anlatmak istiyor?

Rumiye Kasım yazdı… Ankara patlaması ne anlatmak istiyor?

Avaztürk yazarlarından Rumiye Kasım, "Ankara patlaması ne anlatmak istiyor?" başlıklı yazısında saldırının yapıldığı yere vurgu yaparak önemli soruları gündeme getirdi.

Dün TÜRKİYE’nin kalbi başkenti ANKARA’da 18.31 civarında  bomba yüklü bir araçla yapıldığı tahmin edilen elim bir saldırı olduğunu hepimiz basın aracılığıyla öğrendik, içimizi bir hüzün kapladı. En son bu yazıyı yazdığım saatler de 28 ölü 61 yaralı vatandaş olduğu haberleri düştü ajanslara… 89 eve ateş düştü 28’i hep mum ışığı gibi yanmaya devam edecek… Bir ateşken diğer 61 ev de geride kalanlarda o yanan ateşin sönmesi için alev alev edilen dualar yürekten akıp dudaklardan şelale gibi dökülür oldu; öyle ya kolay değil yakınlarını kaybetmek yakınlarını kaybetme endişesiyle çırpınıp durmak hem de hiç kolay değil diliyorum ki daha fazla can kaybı olmasın inşallah.

 Şimdi bu vahşi saldırı ile ilgili bazı konuları birlikte irdeleyelim inşallah dostlar:

Saldırının yapıldığı nokta GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ve KUVVET KOMUTANLIKLARINA çok yakın bir mesafede olması son derece ilgi çekici geldi bana. Verilmek istenen mesaj ne olabilirdi? Yerli bir Genelkurmay başkanına karşı verilen bir tepki mi? Güneydoğu ve Doğu illerinde PKKK’ya karşı yapılan operasyonlara karşılık yapılmış bir hamlemi? Türkiye’nin PYD’yi bombalamasının bazı ülkelere verdiği bir rahatsızlık sebebiyle dış istihbarat servislerinin taşeron olarak kullandığı bir sol örgüte verdiği bir iş mi? Türkiye’ ye ayar mı vermeye çalışılıyor? TSK içinde bazı kişilere mesaj mı veriliyor? Hükümeti zor durumda bırakıp köşeye sıkıştırmak istedikleri ise aşikar… Ülkede bir kaos ortamı yaratmak istedikleri ise bilinen bir sır değil… Önümüzde ki günlerde bu vahim saldırıyı kim ya da kimler üstlenecek bakalım göreceğiz patlamanın ayrıntıları ortaya çıkmaya başlayınca bir şeyler daha çok gün yüzüne çıkmaya başlayacak. Kısa süre önce  Kandil’den bir çağrı yapıldı. Yapılan bu çağrı tüm terör örgütleri birleşerek baharla birlikte eylemlere başlayacakları haberleri medyaya  yansıyanlar arasındaydı.Hani diyorum havalar biraz ısındı yoksa birileri bahar geldi mi zannetti? Yoksa bahar ayları, mayıs diyerek bir ters köşe mi yaptı?Bakalım önümüzde ki günlerde bir çok soru işareti cevabını bulacaktır.

Peki, bu terör saldırısının başka bir gerekçesi olamaz mı? Örneğin finans? Hani ne bileyim sanki birilerinin değirmeninin suyu kesilecek gibi bazı gelişmeler olmaya başladı, bu ülkede  değişim başladı sanki ittihat ve terakki cemiyetinin  uzantılarının ve kast  sisteminin yıkılışına tanıklık edeceğiz gibi bir hava oluşmaya başladı. Ayrıca terörü besleyen kaynaklar bunlar olduğu için değişimin olmaması yada geciktirmek için yapılmış olması ihtimaller dahilindedir.Eeeeeee  tabi bu sistem yıkılınca şu an kurdukları bu finans ve kask sistemi  yıkılınca ne ile besleyecekler köpeklerini? Köpeklerine verecek çiğ etleri kalmayınca maalesef o çiğ etle besledikleri köpekleri onları parçalamak için harekete geçecekler yani yaktıkları ateşin onları yakmaya başlayacağını bildikleri ve korku her geçen gün kendilerine bir adım daha yaklaştığı için top yekun hareket etikleri gün gibi aşikar.

YAZININ DEVAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ

http://avazturk.com/yazar-ankara-patlamasi-ne-anlatmak-istiyor-89.html