Sabiha Gökçen yine Avrupa'nın bir numarası!

Sabiha Gökçen yine Avrupa'nın bir numarası!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 2015 yılında yolcu sayısında yüzde 19.7 artışıyla kendi kategorisinde Avrupa’nın zirvesine oturdu.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 2015 yılında yolcu sayısında yüzde 19.7 artışıyla kendi kategorisinde Avrupa’nın zirvesine oturdu. Airports Council International (ACI) Europe tarafından açıklanan sonuçlara göre Sabiha Gökçen Havalimanı 2015 yılında elde ettiği yüzde 19.7 oranındaki büyüme ile kendi kategorisinde en hızlı büyüyen havalimanı oldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre İstanbul Sabiha Gökçen, bu başarıyla birlikte 2009 yılından itibaren son 7 yıldır arka arkaya “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” olma ünvanını da elde etti. ACI Europe’un açıkladığı rakamlara göre 2008 yılında yolcu sayısı açısından 81. sıradayken 2015 yılından 14. sıraya kadar yükseldi. İstanbul Sabiha Gökçen bu başarısıyla sıralamada yer alan Türk havalimanları arasında 2015 yılına ait en yüksek yolcu artış oranını da elde etmiş oldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal işletmecisi olan İSG’nin CEO’su Gökhan Buğday konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve özellikle de bizi tercih eden tüm yolcularımıza teşekkür ediyoruz. 2015 yılı başındaki hedefimiz olan 25 milyon barajını geçerek Avrupa’daki havalimanları arasında en üst lige yükseldik. İstanbul Sabiha Gökçen olarak her yıl yakaladığımız bu başarıyla Türk sivil havacılığının da yurtdışındaki gururu haline geldik.”