Şehit babasından oğlunun komutanlarına: 'Allah sizi korusun'

Şehit babasından oğlunun komutanlarına: 'Allah sizi korusun'

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerin silahlı saldırı sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir son yolculuğuna memleketi Eskişehir'de uğurlandı.

Şehidin cenazesi Diyarbakır Askeri Hastanesi'nde düzenlenen törenin ardından Eskişehir'e uğurlanmış, naaş, helallik alınmak üzere ilk önce baba ocağına, ardından ise cenaze namazının kılınacağı Reşadiye Camii'ne getirilmişti. Cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Gelen askeri erkan, aile yakınları ve vatandaşlar baba Mehmet Demir, anne Döndü Demir ve ablası Yüksel Sakarya’ya taziyelerde bulundu.

Baba Mehmet Demir, taziyede bulunan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver'e, “Bugün oğlumun düğünü. Vatan sağolsun. Allah sizi korusun komutanım” dedi.

Bir yakınına sarılan anne kısa süreli fenalık geçirdi. Anneye, hazır bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Törene katılan Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, yanında getirdiği Eskişehirspor atkısını şehidin tabutunun üzerine serdi. İkindi Namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Demir’in Türk bayrağına sarılı naaşı top arabasına konuldu. Cenaze Marşı ile bir süre top arabasında ilerleyen naaş, ardından cenaze aracına alınarak, toprağa verilmek üzere Eskişehir Kanlıpınar Şehitliğe götürüldü. Sur şehidi burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, aile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.