Şiar kod adlı terörist Demirtaş'tan ilginç çıkış: İlk Başkan Gül olabilir

Şiar kod adlı terörist Demirtaş'tan ilginç çıkış: İlk Başkan Gül olabilir

PKK’nın siyasi bileşeni HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın terörist kardeşi ‘Şiyar’ kod adlı Nurettin Demirtaş’tan ilginç çıkış: “Türkiye’nin ilk Başkanı Abdullah Gül olabilir.”

PKK ile ilişkisi ayyuka çıkan HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş’tan, AK Parti’ye alternatif siyasi oluşum tartışmalarının merkezinde gösterilen ve bu yönde herhangi bir itiraz ortaya koymayan Abdullah Gül ile ilgili dikkat çeken bir Başkanlık çıkışı geldi.

‘Şiyar’ kod adlı Terörist Demirtaş’ın, Yeni Özgür Politika gazetesinde "Abdullah Gül 'başkan' olur mu?" başlığıyla yayımlanan yazısında, "Başkanlık sistemine geçilse bile ilk başkan Kürt düşmanı Erdoğan değil, şayet demokratik çözümün muhatabı olabilecekse Erdoğan karşısında farklı bir çıkış arayışında olan Abdullah Gül’ün kendisi olabilir" ifadeleri dikkat çekti.

Abdullah Gül’ün 2010’daki, “Liderler halkın taleplerini dikkate almadığı zaman, bunu halklar kendileri yaparlar!” sözlerine de atıfta bulunan terörist Demirtaş, “AKP kurucu üyeliğinden çıkarılan Gül, AKP’nin katliamcı politikalarına ne kadar onay veriyor? Bu soruya vereceği yanıt Gül ve ekibinin geleceğini belirleyecektir.

Yeni bir siyasi çizgi ve yeni bir parti kuruluşuna öncülük yapacaksa Gül ve ekibi için en önemli fark Kürt halkına ve öz yönetim hakkına yaklaşım konusunda olabilir” ifadelerini kullandı.

Uzun zamandır AK Parti politikalarına yönelik eleştirileri ile gündemden düşmeyen Abdullah Gül’ün, Türkiye’nin etkili ve kararlı mücadele yürüttüğü PKK’nın önemli isimlerinden biri tarafından “ilk Başkan olabileceğinin” açıklanması, akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

‘Şiyar’ kod adlı PKK’lı terörist Demirtaş’ın bu yazısındaki ifadeleri, AK Parti içerisindeki özyönetim ve özerklik savunucuları ile PKK merkezli Kürtçü siyasete yakın duranların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rahatsızlığı ve Gül’e olan yakınlıkları ile bir arada okunduğunda, AK Parti ve Türkiye için çetin bir dönemin başlayacağı sinyallerini almak mümkün.

AVAZTURK.COM