Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin tutuklandı

Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin tutuklandı

Beşiktaş’ta meydana gelen kazada, çarpmanın şiddetiyle savrularak kaldırma çıkan polis aracında 1 polis şehit oldu 1 polis ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Çırağan Caddesi Ortaköy yönünde seyir halinde bulunan 34 A 4342 plakalı trafik polisi aracı, karşı yönden gelen 34 RUZ 27 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpmanın şiddetiyle savrularak kaldırma çıkan polis aracı, yol kenarındaki demir parmaklıklara çarparak durdu.

Araçta bulunan iki polis memurundan biri dışarı fırlayarak diğeri ise sıkışarak ağır yaralannması sonucu 1 polis şehit oldu.

Kaza ile ilgili inceleme başlatılırken, polis aracı ile çarpışan otomobilin sürücüsünün yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgâr Çetin olduğu belirlendi.

Rüzgar Çetin'in kazanın ardından kan örneği vermek istemediği ortaya çıktı. Polis olayın ardından alkollü olup olmadığının tespiti için Çetin'den kan örneği almak istedi. Ancak Rüzgar Çetin buna direndi. Daha sonra kan örneği alındı. Yapılan tetkikte Çetin'in kanında yasal sınır olan 0.50 promilin iki katından fazla alkol olduğu tespit edildi.

Yapılan açıklamalara göre; Rüzgar Çetin "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına sebep olmak" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

RÜZGAR ÇETİN TUTUKLANDI

Adliye çıkışında kendisini bekleyen basın mensuplarına çok üzgün olduğunu söyleyen Çetin, alkollü olup olmadığı yönünde sorulan soruyu ise cevapsız bıraktı. Çetin, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 

AA