Sınırda şiddetli çatışma başladı!

Sınırda şiddetli çatışma başladı!

Son günlerde sessizliğin hakim olduğu Kilis sınır kesiminde, IŞİD ile muhalif gruplar arasında çatışmalar yeniden başladı.

Kilis'in Yavuzlu Köyü'nün karşısındaki Suriye'nin Azez ilçesinin Düden ve Karamezra köylerinde IŞİD militanları ile muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu arasında dün gece saatlerinden itibaren çatışmalar başladı. Sabahtan itibaren zaman zaman şiddetlenen çatışmalar sırasında kullanılan silah ve patlama sesleri, Türkiye tarafından da duyuldu.

SINIRDA MAYIN TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

Çatışmaların sürdüğü bölgede duvar yapımı için sınır hattındaki mayınların temizliği de devam ediyor. Askerlerin korumasındaki birlikler mayın temizleme aracı ile duvar örülecek sınır hattındaki mayınları temizlemeyi sürdürüyor. Mayın temizliği sırasında Suriye tarafından herhangi bir saldırı olmaması için askerlerin teyakkuz halinde olduğu, bölgedeki hakim tepelerde de zırhlı araçların konuşlandırıldığı görüldü.

RUS UÇAKLARI YİNE VURDU

Öte yandan Rus savaş uçakları Türkiye sınırına uzak noktalardaki Azez'in köylerini öğle saatlerinde yeniden hedef aldı. Uçakların hedef aldığı noktalardaki patlama sesleri Türkiye tarafından da duyuldu.