Suçüstü yakalandılar!

Suçüstü yakalandılar!

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde bir bankanın para çekme makinesine kurulan düzenekle müşterilerin kartlarını kopyaladığı öne sürülen 3 şüpheli, polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Öztrak Caddesi Köşem mevkiindeki bir bankaya ait para çekme makinesine düzenek kurulduğunu banka genel merkezi tespit etti ve durumu hemen Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Bunun üzerine ekipler, otomatik para çekme makinasına düzenek yerleştiren iki şebeke üyesinin bankamatik güvenlik kamerasına yansıyan görüntüsünü Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleriyle paylaştı.

POLİS ÖNLEM ALDI

Asayiş Bürosu ekipleri, aldıkları istihbarat üzerine bankamatiğin bulunduğu yerde önlem aldı. Eldeki fotoğraflar üzerinden çalışmalarını yürüten ekipler, bankamatiğe kurdukları düzeneği alarak, kopyaladıkları hesaplardan paraları boşaltmak isteyen şebekenin iki üyesini, düzeneği sökmek istedikleri sırada takibe alıp operasyon düzenledi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Dün akşam düzeneği sökmeye çalıştıkları sırada karşılarında polis gören Kadir G. ve Mehmet A. kaçmaya çalıştı. Yaşanan kovalamacanın ardından iki şüpheli suç üstü yakalandı. Olayda üçüncü bir kişinin olduğunu belirleyen ekipler, şüphelilere üçüncü kişiyi arattı. Kiralık araçla buluşma yerine gelen üçüncü şüpheli Mehmet Nazir M. de kaçmaya çalıştığı sırada polis ekiplerince yakalandı. Yapılan aramada ise üstünde bankamatik düzenekleri çıktı.

HASTANEDE VATANDAŞTAN TEPKİ

Çerkezköy polisinin başarılı operasyonuyla, banka müşterilerinin hesaplarını boşaltmaya fırsat bulamadan yakalanan 3 şüpheli, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından sağlık kontrolü için Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada bazı vatandaşlar şebeke üyelerine ’Milletin parasını çalmaya utanmıyor musunuz?’ diyerek tepki gösterdi.

ARAÇTA DÜZENEK BULUNDU

Şüphelilerin kullandığı kiralık araçta bir adet laptop ve bankamatiklere kurulan düzenekler ile bilgisayar mühendisi ve elektronik mühendisi isim ve telefon numaraları yazan bir ajanda çıktı. Yapılan işlemlerin ardından üç şüpheli Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.