Sur ve İdil'de 5 terörist öldürüldü!

Sur ve İdil'de 5 terörist öldürüldü!

Genelkurmay Başkanlığı, Sur ve İdil'de devam eden operasyonlarda 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda; dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilerek operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 213 olduğu belirtildi.

Operasyonda iki adet el yapımı patlayıcı imha edildiği vurgulanarak toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 207 olduğu kaydedildi.

Şırnak İdil’de devam eden operasyonda ise; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği kaydedilerek operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının altı olduğu ifade edildi. Sekiz adet el yapımı patlayıcı imha edilen operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 13 olduğu bildirildi.

Kars Sarıkamış’da icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce önceden hazırlandığı tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edildiği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme (bir adet tüp, üç adet akü, 100 m kablo) ele geçirildiği kaydedildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Şanlıurfa Suruç’da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen dört şahsın yakalanarak göz altına alındığı vurgulanarak evlerinde yapılan aramalarda; üç adet Kaleşnikof piyade tüfeği ile silahlara ait 213 adet fişek ve dört adet şarjör, bir adet tabanca ile silaha ait 50 adet fişek ve bir adet şarjör, muhtelif örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.

Diyarbakır Kulp’da icra edilen operasyonda, “bölücü terör örgütüne üye olmak“ suçundan aranan bir şahsın yakalanarak göz altına alındığı, yapılan aramalarda ise ; bir adet tabanca, iki adet tabanca şarjörü, 51 adet tabanca fişeği, dört adet av tüfeği, 49 adet av tüfeği fişeği ve bir adet gece görüş cihazı ele geçirildiği ifade edildi.

Bitlis’de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen dört mağara içinde; el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 15 adet büyük tüp, 80 lt mazot, beş adet akü, bir adet gaz maskesi, muhtelif yaşam ve ilk yardım malzemeleri ele geçirildiği açıklandı.

Hakkâri Yüksekova’da icra edilen yol kontrolünde, evlerinden kaçarak bölücü terör örgütüne katılmak üzere yola çıktıkları tespit edilen üçü çocuk dört şahsın yakalandığı belirtilerek Van Gürpınar’da icra edilen operasyonda ise , bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen iki iş birlikçi şahsın yakalanarak göz altına alındığı bildirildi.